Krzysztof Czabański odebrał nagrodę im. św Grzegorza I Wielkiego

Prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański został tegorocznym laureatem nagrody imienia św Grzegorza I Wielkiego przyznawanej przez miesięcznik "Niezależna Gazeta Polska". Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się podczas gali piętnastolecia tygodnika "Gazeta Polska". 

Nagrodę św Grzegorza otrzymują osoby, które w poprzednim roku wyróżniły się na polu medialnym. Tomasz Sakiewicz redaktor naczelny "Niezależnej Gazety Polskiej" wyjaśnił, że redakcja przyznaje tę nagrodę ludziom, którzy nie boją się mówić prawdy. "Szukaliśmy kogoś, kto odcisnął piętno na rynku mediów, kto trwale zmienił w Polsce standardy. Taką osobą jest bez wątpienia Krzysztof Czabański" - mówił Tomasz Sakiewicz. Redaktor naczelny "Niezależnej Gazety Polskiej" podkreślał, że prezes Czabański uczynił z Polskie Radia stację, w której mogą wypowiadać się osoby o różnych poglądach.  

Prezes Czabański zapewniał, że będzie walczył o to, by media publiczne mogły tę prawdę głosić i by były silne. Dziękował też wszystkim, którzy pomagają mu dokonywać tych zmian, w tym pracownikom Polskiego Radia i Jarosławowi Kaczyńskiemu, który - jak mówił prezes Czabański - zawsze popierał media publiczne. 

Oprócz prezesa Polskiego Radia podczas dzisiejszej gali wyróżnienie odebrał szef CBA Mariusz Kamiński. Redakcja "Gazety Polskiej" przyznała mu tytuł "Człowieka Roku" za skuteczne zwalczanie korupcji. W uzasadnieniu redakcja napisała, że Kamiński w ciągu roku uczynił z CBA jedną z najsprawniej i najlepiej działających instytucji państwowych.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ABC

Nagroda św. Grzegorza Wielkiego dla Wielkiego Ateisty, byłego działacza zbrodniczej PZPR, to hańba!

! Odpowiedz
0 0 ~jola

a czy to nie fundacja srebrna -media należąca do K. Czabańskiego współfinansuje gazetę Pana Sakiewicza???

!