REKLAMA

Kryzys turystyki w Rzymie

2020-02-27 13:19
publikacja
2020-02-27 13:19

Branża turystyczna w Rzymie alarmuje, że znalazła się w głębokim kryzysie w wyniku szerzenia się koronawirusa we Włoszech. Właściciele hoteli informują, że w niektórych odwołano nawet 90 procent rezerwacji. Burmistrz Wiecznego Miasta apeluje do rządu o pomoc.

/ fot. Matteo Nardone / Forum

“Stowarzyszenia przedstawicieli branży turystycznej wystosowały alarm z powodu koronawirusa. Nie może on pozostać niezauważony” - oświadczyła w czwartek burmistrz Virginia Raggi.

W ten sposób odniosła się do danych wskazujących, że rezygnacje w hotelach w stolicy i w regionie Lacjum na marzec sięgają nawet 90 proc. Według branży rezerwacje do czerwca spadły o 60 procent.

„Chcę przypomnieć, że władze mówią nam, iż w Rzymie i w Lacjum nie ma żadnego kryzysu” - powiedziała Raggi. Następnie dodała: „Ponawiam mój apel o spokój do wszystkich obywateli”.

Sytuacja w branży turystycznej we Włoszech ma być tematem nadzwyczajnej narady zwołanej na piątek przez ministra kultury Dario Franceschiniego.

We Włoszech z powodu koronawirusa zmarło już 14 osób. (PAP)

sw/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
xxpp
Gratulujemy rządowi zakupu turystycznych linii Condor. W dniu podpisanie umowy wspominałem, że to głupi pomysł.
Włosi narzekali na turystów - odpoczną.
tindala
Wiele małych i nielegalnych firm tekstylnych w Italii zatrudnia na czarno chińczyków i należy do chińczyków. Pewnie jakiś bezobjawowy pracownik z tego sektora jest pacjentem ZERO włoskiej epidemii.
2kbb
Dziwne że akurat Włosi się zarazili tak szybko... Może to wynikać z tego że w regionie Wuchan jest sporo fabryk Pegouta czy Renault który ma z Fiatem umowy i stąd także że Włosi dużo podróżują do pracy w innych państwach w tym Chin ???
hfjdj
Może dlatego że to bardzo turystyczne miejsce. A może dlatego że mają dziurawą granicę... morską mam na myśli.
staryznajomy
Mogli makaroniarze nie lekcewarzyc zagrozenia
and00
No to Włosi powinni się cieszyć, przecież narzekali że mają za dużo turystów, wprowadzili zakazy spożywania jedzenia za sklepów na zewnątrz i podobne dyskryminacje, to maja co chcieli.
Miłego bankructwa, Wenecja też :)
jasiek2017
Spoko, durny Polak jak zobaczy last minute za pół ceny pojedzie bez względu na ryzyko.
dziki_losos
W sumie jeśli Twój system odpornościowy jest w dobrym stanie, to to jest okazja życia!

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki