REKLAMA

Krytyczna sytuacja medyczna w Katalonii. Operacje tylko w trybie pilnym

2021-07-24 18:48
publikacja
2021-07-24 18:48
Krytyczna sytuacja medyczna w Katalonii. Operacje tylko w trybie pilnym
Krytyczna sytuacja medyczna w Katalonii. Operacje tylko w trybie pilnym
fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

Pomimo wyhamowania przypadków dobowych infekcji koronawirusem w Katalonii władze medyczne tego północno-wschodniego regionu Hiszpanii podały w sobotę, że sytuacja w miejscowych szpitalach stała się krytyczna wraz z nasileniem się liczby hospitalizowanych pacjentów.

W sobotnim komunikacie służby Katalonii przypomniały, że po notowanych w ostatnich dniach dobowych zakażeniach na poziomie powyżej 8 tys. w ciągu minionych 24 godzin potwierdzono tendencję spadkową - ponad 5,9 tys. infekcji.

Wskazano jednak, że wraz z rosnącą liczbą pacjentów w szpitalach sytuacja regionalnej służby zdrowia jest krytyczna, a wykonywane są jedynie operacje wymagające natychmiastowej interwencji medycznej.

Jak szacuje resort zdrowia Hiszpanii, Katalonia jest obecnie najbardziej doświadczonym przez pandemię regionem kraju. Na 100 tys. osób przypada tam już 1184 infekcji, zaś prawie pół tysiąca osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

Wprawdzie w sobotę ministerstwo zdrowia Hiszpanii nie podało dobowego bilansu epidemicznego, ale z sygnałów napływających od regionalnych służb medycznych wynika, że w kilku wspólnotach autonomicznych Covid-19 wyhamował podczas ostatnich 24 godzin.

Tymczasem w sobotę hiszpański rząd wydłużył do września zamknięcie granic w swoich dwóch enklawach sąsiadujących z Marokiem: Ceucie i Melilli.

Dodatkowo poinformował, że osoby przybywające do Hiszpanii z Argentyny, Kolumbii oraz Boliwii będą musiały przejść 10-dniową izolację społeczną wraz z nasileniem się pandemii w tych krajach Ameryki Południowej.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
kenn
Tak to się kończy gdy szpitale zamiast na chorych używane są do celów politycznych - związanych jak zwykle z propagandą, tym razem "covidową" :P Słowem, wprowadzają teraz Wenezuelę na całym świecie, uprzednio testując na tym "odizolowanym" kraiku z Ameryki Pd.
ptokbentoniczny
Bądźmy szczerzy. System finansowy, zdrowotny i emerytalny w Europie od dawna jest bankrutem. Covid ma tylko przykryć to co już było. Teraz wszystkie złe informacje będą winą koronki, żeby oczyścić socjalistów-złodziei z winy.
kenn odpowiada ptokbentoniczny
Prawda
samsza
% zaszczepionych pełną dawką:
Hiszpania 54
Polska 44
Białoruś 4 (!)
kenn
Liczby biało na czarnym pokazują gdzie jest rzeczywiście większa wolność :P
ptokbentoniczny odpowiada kenn
Biało na czarnym?

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki