REKLAMA

Krynicki Recykling potrzebuje inwestora, który wesprze rozwój spółki w Polsce i za granicą - zarząd

2021-11-25 17:00
publikacja
2021-11-25 17:00
Krynicki Recykling potrzebuje inwestora, który wesprze rozwój spółki w Polsce i za granicą - zarząd
Krynicki Recykling potrzebuje inwestora, który wesprze rozwój spółki w Polsce i za granicą - zarząd
fot. Robert Gardziński / / FORUM

W ocenie spółki Krynicki Recykling, by skutecznie wyjść z produkcją za granicę i zaspokoić rosnący popyt na recykling szkła, potrzebne są wysokie nakłady inwestycyjne, dlatego chce ona pozyskać partnera strategicznego lub finansowego - poinformowała PAP Biznes spółka. Zdaniem zarządu, Krynicki Recykling powinien pozyskać inwestora, który wesprze rozwój i inwestycje spółki w Polsce i za granicą.

"Spółka ma bardzo dobrą pozycję wyjściową na zagospodarowania rynku recyklingu szkła w Europie Centralnej, który rośnie bardzo szybko i zmienia się na korzyść firm recyklingowych ze względu na nowe regulacje wprowadzane w UE zwiększające udział szkła z recyklingu w produkcji opakowań szklanych. Aby skutecznie wyjść z produkcją za granicę i zaspokoić wzrastający popyt na recycling szkła, potrzebne są wysokie nakłady inwestycyjne, stąd spółka potrzebuje silnego finansowo i rynkowo partnera strategicznego lub finansowego do realizacji tej strategii" - poinformował Krynicki Recykling.

"Spółka powinna przede wszystkim pozyskać inwestora, który będzie gotów wesprzeć jej rozwój i inwestycje w Polsce i na rynkach zagranicznych" - podał zarząd.

W czwartek rano Krynicki Recykling poinformował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych. Jak podano, ma on na celu wybór najkorzystniejszego sposobu dalszego rozwoju spółki, a zarząd rozważa różne opcje, w tym, pozyskanie partnera strategicznego lub finansowego. Przegląd będzie prowadzony we współpracy z Trigon Investment Banking.

"Na razie rozpoczynamy ten proces. Jesteśmy elastyczni i będziemy procedować w zależności od poziomu zainteresowania potencjalnych inwestorów. Zakończymy przegląd kiedy zrealizujemy nasz cel zapewnienia spółce możliwości dalszego rozwoju" - poinformował zarząd w odpowiedzi na pytanie PAP Biznes o planowany termin zakończenia przeglądu opcji strategicznych.

Krynicki Recykling podał, że strategia na kolejne kwartały pozostaje bez zmian, a spółka chce konsumować pozytywne zmiany w otoczeniu rynkowym i zwiększać eksport czystej stłuczki.

Korzystne dla spółki - w ocenie zarządu - mogą być planowane zmiany w prawie dotyczące Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta (ROP).

"Według przedstawionych na razie projektów system kaucyjny niewiele zmieni z naszej perspektywy, ROP zaś powinien przede wszystkim zwiększyć skalę odzysku szkła i uszczelnić system, który obecnie jest obsługiwany przez DPR-y. Obie te zmiany byłyby dla nas oczywiście korzystne" - oceniła spółka. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki