Krymscy Tatarzy: jesteśmy terroryzowani

Krymscy Tatarzy poprosili sekretarza generalnego ONZ o obronę. Chcą, aby Ban Ki-moon osobiście zainteresował się losem tatarskiej mniejszości na anektowanym przez Rosję półwyspie i nie dopuścił do jej unicestwienia. W trakcie spotkania w Symferopolu Tatarzy przyjęli uchwałę, w której przypomnieli, że Krym został siłą zajęty przez Rosjan.

Bakczysaraj: tatarscy chłopcy grają w piłkę nożną (EastNews)

W tym samym dokumencie można przeczytać o przypadkach uprowadzenia Tatarów, próbach zastraszania, poniżaniu i naruszeniach podstawowych praw człowieka. Jesteśmy obiektem terroru i fizycznej przemocy - twierdzą tatarscy politycy.

O takiej sytuacji już wcześniej w rozmowie z Polskim Radiem mówił wiceprzewodniczący Medżlisu - samorządu Tatarów krymskich Nariman Dżelal. W jego opinii, prorosyjskie władze półwyspu chcą skłócić i zastraszyć ludność tatarską, aby nie występowała przeciwko dokonanej w ubiegłym roku aneksji Krymu. Tatarzy krymscy zamierzają w kwietniu zorganizować międzynarodową konferencję poświęconą bezpieczeństwu ludności Krymu, której miałaby patronować OBWE.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/em/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 11 ~Krzysiek

Taka karma. Kiedyś przybyli jako piekielni jeźdźcy (Mongołowie), którzy palili, mordowali i wyrzynali w pień całe miasta (poczytajcie o złupieniu Bagdadu (1258 r. wymordowali w ciągu paru dni 900 tys., trupy zalegały przez miesiące - nie było żywych to posprzątania), podbój Rusi, najazd na Polskę (wielokrotni - i gigantyczne spustoszenia). Można tak w nieskończoność (co robili w Chinach czy Indiach). Teraz dostaną trochę w kość - ale bez przesady, żadna realna krzywda im się nie dziej. Te wiadomości w "main stream-ie" mają wiarygodność "mnij niż zero".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 ~Marceli_szpak

Trochę empatii kolego Krzysztofie, dotychczas żyli zasymilowani z lokalną ludnością aż tu pewnego dnia przyjechały putinki i zaczęło się wywłaszczanie ziem i nieruchomości i bezpośrednia agresja fizyczna również ze strony reprezentantów "rządów" "Republiki Krymu", w cudzysłowiu bo oczywiście nie jest to uznane przez organizacje międzynarodowe ciało polityczne.Karma za podboje sprzed setek lat należałaby się mieszkańcom każdego kraju. Podrygi imprerialistyczne Rosji nie są karmą dla Tatarów raczej pokarmem dla spaczonego światopoglądu samego Putina.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~Zswqrt

wroc do sredniowiecza tam bulo lepiej

! Odpowiedz
9 4 ~mirek

Z wzięciem hipotecznego większego problemu nie ma. Więcej problemów jest ze spłatą oraz ewentualnym wypowiedzeniem kredytu. Mało kto wie, że bank ma prawo zażądać całą kwotę wartości kredytu w praktycznie dowolnym momencie. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://independenttrader.pl/274,czy_bank_moze_wypowiedziec_kredyt_hipoteczny.html

! Odpowiedz
8 10 ~matka

rób stąd zjazd trollu Putlera

! Odpowiedz
5 9 ~gringo odpowiada ~matka

powiedział pejsaty banderowiec

! Odpowiedz
2 4 ~syn odpowiada ~gringo

masz racje gringo ta matka to jest wyjatkowa bo choduje pejsy !

! Odpowiedz
20 9 alepp

KRYM ZAWSZE BEDZIE i JEST NASZ-TATARZY SWIATA!

! Odpowiedz
2 17 ~Jan

Tak samo traktujecie swoje meczety - raz zbudowany meczet nigdy nie może zostać oddany w ręce niewiernych - jednoznacznie wskazuje na to doktryna islamu. Już nawet tylko z tego powodu powinniście być w każdym Europejskim państwie traktowani jak agresorzy.

! Odpowiedz
0 6 ~ee

nie myl Krymu z kranem

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,1% XII 2018
PKB rdr 5,1% III kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,2% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 274,95 zł XII 2018
Produkcja przemysłowa rdr 6,1% I 2019

Znajdź profil