Kruk zaoferuje obligacje o wartości nominalnej do 65 mln zł

2016-03-10 14:06
publikacja
2016-03-10 14:06

Kruk zaoferuje do 650 tys. obligacji. Łączna wartość nominalna papierów będzie nie większa niż 65 mln zł - podała spółka w komunikacie. Firma szykuje się na dużą podaż spraw do windykacji wierzytelności, które - według jej szacunków - napłyną z sektora bankowego w najbliższych latach.

Spółka będzie ubiegać się o wprowadzenie obligacji do obrotu na rynku Catalyst.

"(...) Obligacje oferowane będą po cenie emisyjnej równej wartości nominalnej, która wyniesie 100 zł, natomiast łączna wartość nominalna obligacji będzie nie większa niż 65 mln zł" - napisano w raporcie.

Oprocentowanie będzie zmienne, "jego wysokość zostanie ustalona na poziomie WIBOR dla trzymiesięcznych kredytów złotówkowych na polskim rynku międzybankowym (...) powiększonego o stałą marżę w wysokości 3,15 pkt proc.".

Okres zapadalności papierów to 60 miesięcy od dnia ich przydziału, przy czym Kruk będzie miał prawo wcześniejszego wykupu ich części lub całości (nie wcześniej niż po upływie pół roku od daty przydziału).

Obligacje objęte są prospektem emisyjnym zatwierdzonym przez KNF na początku lutego tego roku.

"Perspektywy rozwoju rynku wierzytelności, a w szczególności przewidywana duża podaż spraw do windykacji wierzytelności z sektora bankowego w najbliższych kilku latach, jest szansą dla emitenta i jego grupy do nabycia dużego wolumenu pakietów. Emitent przewiduje, że w tym czasie grupa kapitałowa Kruk poniesie istotne nakłady na inwestycje w pakiety wierzytelności" - podała spółka.

Źródłem finansowania tych nakładów, jak dotychczas, mają być środki własne uzyskane we wszystkich segmentach działalności firmy (wpływy wygenerowane na pakietach wierzytelności oraz z usług windykacyjnych i środki z kapitału obcego, w tym z kredytów i emitowanych obligacji). (PAP)

morb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 200 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki