REKLAMA

Kremlowski przewoźnik oferuje innym liniom wycofane samoloty. Niektóre mają 20 lat

2023-09-30 15:00
publikacja
2023-09-30 15:00

Rządowe przedsiębiorstwo Rossija obsługujące podróże rosyjskich oficjeli proponuje pasażerskim liniom lotniczym, by kupiły od niego samoloty Tu-214 przygotowane do spisania ze stanu; niektóre z tych maszyn mają ponad 20 lat - podał portal The Moscow Times.

Kremlowski przewoźnik oferuje innym liniom wycofane samoloty. Niektóre mają 20 lat
Kremlowski przewoźnik oferuje innym liniom wycofane samoloty. Niektóre mają 20 lat
fot. Vitaly Ilyasov / / Shutterstock

Nie jest jasne, ile samolotów miałoby zostać w ten sposób sprzedanych, ich cena również nie jest znana, ale źródła w branży uważają, że nie będzie ona wysoka - relacjonuje portal.

Według doniesień dziennika "Kommiersant", na które powołuje się The Moscow Times, najbardziej prawdopodobnym nabywcą są linie Red Wings należące do koncernu zbrojeniowego Rostiech (Rostec). Linie te dysponują dwoma samolotami Tu-204; jedna z tych maszyn ma 18, a druga - 20 lat.

Przedsiębiorstwo Rossija według stanu z 2022 roku dysponowało dziesięcioma samolotami Tu-214 różnych typów, z których dwa miały powyżej 20 lat. Teraz kremlowski przewoźnik ma otrzymywać nowe maszyny tego typu.

Po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. kraje zachodnie nałożyły sankcje na rosyjskie linie lotnicze, w tym na głównego przewoźnika pasażerskiego - linie Aerofłot. Sankcje mają na celu ograniczenie Moskwie dostępu do części samolotowych produkcji zachodniej. Jednak, jak podał w maju br. dziennik "New York Times", dostawy części były kontynuowane (choć na niższym poziomie niż przed wojną), dzięki nielegalnym sieciom przerzucającym towary poprzez pośredników np. na Bliskim Wschodzie i w Azji. (PAP)

awl/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (7)

dodaj komentarz
polonu
Abramsy walczą odbijąją Krym , ropa gaz popłynie do Gdańska nie z Aramco a z Krymu , jest tylko jeden problem za te ropę trzeba zapłacić nie Putinowi a syn Bidena ma otwarte konto w Ameryce .i nic nie da za darmo on tani nie jest -u niego kosztuje . ile za baryłkę liczy .gadał z nim Obajtek jaka cena . Putin ruską sprzeda taniej Abramsy walczą odbijąją Krym , ropa gaz popłynie do Gdańska nie z Aramco a z Krymu , jest tylko jeden problem za te ropę trzeba zapłacić nie Putinowi a syn Bidena ma otwarte konto w Ameryce .i nic nie da za darmo on tani nie jest -u niego kosztuje . ile za baryłkę liczy .gadał z nim Obajtek jaka cena . Putin ruską sprzeda taniej . A Ukraińcom coś da z tej ropy czy nic tylko żydzi do podziału . z pszenicy Ukraińcy nie mają nic , tylko Poroszenko dostał swoją dole ale to żyd , reszta kopie bursztyn łopatami po lesie , zdewastowali lasy .
mirek6504
A gdzie nasze 30-letnie Abramsy bo coś słuch zaginol ?
jas2
"Niektóre mają 20 lat"

No niemożliwe...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
zoomek
Ale une sooo amerykanckie!
A na poważnie to raczej (jeśli niema wojny) samoloty bojowe są mniej eksploatowane niż codzienne rejsowe samoloty pasażerskie.

Powiązane: Branża lotnicza

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki