Kreml ucina spekulacje na temat orędzia Putina

Służby prasowe Kremla ucinają spekulacje. Prezydent Władimir Putin 12 grudnia wygłosi orędzie do Zgromadzenia Federalnego. W tekście przesłania kierowanego do parlamentarzystów Dumy Państwowej i Rady Federacji rosyjski przywódca podsumuje 2012 rok i wskaże główne zadania na kolejne 12 miesięcy.

Przez kilka tygodni rosyjscy dziennikarze zastanawiali się czy w tym roku prezydent wygłosi orędzie do posłów i senatorów. Powoływali się na tajemnicze źródła informacji twierdząc, że Władimir Putin chce zmienić wieloletni zwyczaj i zamierza przemówić dopiero po Nowym Roku. Wszystkie spekulacje ucięły służby prasowe Kremla ogłaszając, że orędzie zostanie wygłoszone 12 grudnia. Tajemnicą wciąż pozostaje treść przesłania. Sam Władimir Putin przy każdej okazji powtarza, że dla niego najważniejszy w działaniu jest interes narodu rosyjskiego. W jednym z wywiadów Putin stwierdził, że podstawowym celem jest dla niego rozwój społeczny i demokratyzacja rosyjskiego społeczeństwa. Rosyjscy komentatorzy przewidują, że w orędziu prezydent pochwali się skutecznym zwalczaniem korupcji. Natomiast ustawy ograniczające wolności obywatelskie uzna za skuteczne mechanizmy obrony państwa.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/mcm/

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~S.O.

Powinen surowo rozliczyć wszystkich miliarderów i multimilonerów oraz milionerów ,a wszystkie niegodziwie zagrabione Rosjanom pieniądze i inne dobra materialne przekazać na rozwój swego kraju !

!

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IX 2017
PKB rdr 3,9% II kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,9% IX 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 473,06 zł IX 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl