Kreml potwierdził list Putina do przywódców w sprawie moratorium na pociski rakietowe

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził w czwartek, że prezydent Władimir Putin zaproponował przywódcom światowym przyjęcie moratorium na rozmieszczanie pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu. Inicjatywa nie napotkała zrozumienia - dodał.

Pieskow wyjaśnił, że przesłanie z propozycją moratorium rosyjski prezydent skierował do głównych państw europejskich i azjatyckich, a także organizacji międzynarodowych.

Rzecznik Kremla oświadczył, że Putin "kontynuuje wysiłki - mimo faktu, że z winy Waszyngtonu doszło do załamania traktatu INF - na rzecz niedopuszczenia do wzrostu napięcia i destabilizacji sytuacji na płaszczyźnie bezpieczeństwa i stabilności globalnej w razie rozmieszczenia pocisków pośredniego i średniego zasięgu".

Pieskow powiedział również, że przesłanie Putina nie zakłada "jakichkolwiek odpowiedzi". Przyznał też, że na razie Rosja nie spotkała się ze zrozumieniem.

O przesłaniu powiadomił najpierw dziennik "Kommiersant", który podał, że list został skierowany m.in. do stolic wszystkich państw NATO, a także do Pekinu. Źródło w MSZ jednego z krajów NATO potwierdziło w rozmowie z gazetą to przesłanie, ale wyraziło przekonanie, że Rosja proponuje moratorium w czasie, gdy sama już rozmieściła uzbrojenie, o którym mowa, na europejskiej części swego terytorium. (PAP)

awl/ mal/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 marianpazdzioch

Umowy z sowietami warte są tyle co papier, na którym je zapisano.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil