Kreml o szczycie Trump-Kim: strony nie wykazały elastyczności

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ocenił w czwartek, komentując spotkanie przywódców USA i Korei Północnej, Donalda Trumpa i Kim Dzong Una, że nie zadziałała taktyka małych kroków i wykazywania elastyczności przez obie strony.

Mówiąc o "taktyce małych wzajemnych kroków i okazywania wzajemnej elastyczności", Pieskow ocenił, że "na razie istnieje deficyt takiej taktyki". Jak dodał, "zawyżone stanowiska" mogą doprowadzić do pojawiania się "momentów problemowych w procesie negocjacji".

Zaznaczył przy tym, że proces rozmów nie został przerwany, co należy ocenić pozytywnie. Pieskow zastrzegł, że na razie władze Rosji mają wstępne informacje na temat wyników rozmów Trumpa i Kim Dzong Una i muszą je jeszcze przeanalizować.

Rzecznik Kremla zapewnił, że aktualna pozostaje kwestia spotkania Kim Dzong Una z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. "Na razie brak dokładnych ustaleń, będziemy kontynuować proces ustalania (spotkania) z naszymi partnerami północnokoreańskimi, poprzez kanały dyplomatyczne" - wyjaśnił Pieskow.

Trump opuścił w czwartek Hanoi po zakończonym bez porozumienia szczycie z przywódcą Korei Płn. Na konferencji prasowej prezydent USA wyjaśnił, że przyczyną braku porozumienia była kwestia nałożonych na KRLD sankcji.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ akl/ ap/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil