Kreml mówi "tak" prywatyzacji rosyjskich firm

2016-02-04 15:19
publikacja
2016-02-04 15:19

Kreml opowiada się za sprzedażą akcji rosyjskich firm zagranicznym inwestorom.
- Z zadowoleniem przyjmiemy ich decyzję, jeśli zechcą kupić aktywa naszych przedsiębiorstw - cytuje wypowiedź rzecznika prezydenta Rosji Dmitrija Pieskowa agencja "Ria Novosti".

Kreml mówi "tak" prywatyzacji rosyjskich firm / fot. Adnan Abidi / FORUM

Mniej optymistycznie do propozycji Kremla odnoszą się rosyjscy i zagraniczni eksperci. Agencja "Reuters" uważa, że i tak większość akcji ważnych koncernów kupią rosyjscy oligarchowie. W opinii brytyjskich dziennikarzy, zapłacą oni więcej niż zagraniczni inwestorzy i będzie to swoisty podatek lojalnościowy wobec Władimira Putina.

Z kolei magazyn "Forbes" przekonuje, że rosyjscy oligarchowie nie są zbyt chętni do kupowania akcji prywatyzowanych firm, bowiem zdają sobie sprawę, że nie będą mieli wpływu na ich funkcjonowanie. Natomiast agencja "Bloomberg", powołując się na rozmowy z zachodnimi biznesmenami twierdzi, że nie rozważają oni na razie udziału w ewentualnej prywatyzacji, ponieważ nie wierzą, że do takowej w ogóle dojdzie.

Do tej pory Kreml nie ogłosił listy prywatyzowanych spółek. Według nieoficjalnych informacji miałyby się na niej znaleźć firmy związane z sektorami: paliwowym, telekomunikacyjnym i rolno-spożywczym.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Maciej Jastrzębski/Moskwa/magos

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~DarekD
No tak, zagraniczni inwestorzy chcieliby nabyć rosyjskie firmy, ale najlepiej chcieliby to zrobić ........ za darmo. Więc działania rosyjskich oligarchów można uznać w takim przypadku jako podnoszenie przez nich poprzeczki dla zagranicy przy ewentualnym nabywaniu aktywów rosyjskich.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki