REKLAMA

Kredyt za login i hasło? Nie podawaj!

2014-07-15 13:56
publikacja
2014-07-15 13:56
Kredyt za login i hasło? Nie podawaj!
Kredyt za login i hasło? Nie podawaj!
fot. Comstock / Thinkstock / / Thinkstock

Niektóre banki w procesie wnioskowania o kredyt proszą klientów o podanie loginu i hasła do bankowości elektronicznej - dostęp do historii naszych transakcji i wpływów ma ułatwiać zbadanie naszej zdolności finansowej. Ale czy powinniśmy się na to zgadzać?


Kredyt za login i hasło? Nie podawaj!

Start odtwarzacza ...


Absolutnie nie - mówi Maciej Krzysztoszek z Komisji Nadzoru Finansowego. Udostępnienie loginu i hasła do konta - szczególnie innemu bankowi - to naruszenie zasad bezpieczeństwa, a także złamanie zasad umowy, jaką zawarliśmy z bankiem. W przypadku, jeśli z naszego konta znikną pieniądze - zamykamy sobie drogę do skutecznej reklamacji.

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zalecenia krytykujące taką kredytową ścieżkę "na skróty" i będzie mocno przyglądać się bankom pod kątem podobnych praktyk. Co istotne - podstawą do kontroli były skargi klientów - KNF zachęca do informowania o podobnych sytuacjach w relacji z bankami.

Źródło:
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~tele
KNF dziala,jakby byla agencja informacyjna.Powinni przykladnei ukarac banki stosujace takie praktyki a nie informowac klientow ,aby sprzeciwiali sie żądaniom bankow.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki