Kredyt za login i hasło? Nie podawaj!

Niektóre banki w procesie wnioskowania o kredyt proszą klientów o podanie loginu i hasła do bankowości elektronicznej - dostęp do historii naszych transakcji i wpływów ma ułatwiać zbadanie naszej zdolności finansowej. Ale czy powinniśmy się na to zgadzać?


Kredyt za login i hasło? Nie podawaj!

Start odtwarzacza ...


Absolutnie nie - mówi Maciej Krzysztoszek z Komisji Nadzoru Finansowego. Udostępnienie loginu i hasła do konta - szczególnie innemu bankowi - to naruszenie zasad bezpieczeństwa, a także złamanie zasad umowy, jaką zawarliśmy z bankiem. W przypadku, jeśli z naszego konta znikną pieniądze - zamykamy sobie drogę do skutecznej reklamacji.

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zalecenia krytykujące taką kredytową ścieżkę "na skróty" i będzie mocno przyglądać się bankom pod kątem podobnych praktyk. Co istotne - podstawą do kontroli były skargi klientów - KNF zachęca do informowania o podobnych sytuacjach w relacji z bankami.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~tele

KNF dziala,jakby byla agencja informacyjna.Powinni przykladnei ukarac banki stosujace takie praktyki a nie informowac klientow ,aby sprzeciwiali sie żądaniom bankow.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne