REKLAMA

Kredyt AutoOkazja w ofercie GE Money Banku

2007-08-10 12:18
publikacja
2007-08-10 12:18
Aż 14% Polaków zaciągających kredyty gotówkowe przeznacza je na zakup samochodu, wynika z badań TNS OBOP. Powodem wyboru kredytu gotówkowego, zamiast znacznie tańszego kredytu samochodowego, jest konieczność wyłożenia gotówki od razu. GE Money Bank oferuje kredyt AutoOkazja - jedyny na rynku kredyt gotówkowy, którego oprocentowanie ulega obniżeniu do poziomu kredytu samochodowego po ustanowieniu zabezpieczenia na pojeździe.

Badania TNS OBOP wykazały, że decydującym powodem wyboru kredytu gotówkowego jest możliwość zakupu auta po okazyjnej cenie. - Kredyt gotówkowy, w porównaniu z kredytem samochodowym, stanowi bardziej kosztowną formę finansowania zakupu samochodu. Jednak gotówka pozwala szybko reagować na pojawiające się okazje i unikać zbędnych formalności – mówi Przemysław Łaszczewski, Dyrektor Departamentu Sprzedaży Kredytów Samochodowych GE Money Banku.

Wybór kredytu gotówkowego na zakup samochodu jest zwykle związany z transakcją pomiędzy osobami prywatnymi. Prawie 85% respondentów kupuje samochód bezpośrednio od osoby prywatnej (18%), na giełdzie samochodowej (16%), korzystając z ogłoszeń w prasie (15%), ogłoszeń w Internecie (3%), a także z importu prywatnego (33%).

Przy zaciągnięciu kredytu AutoOkazja w wysokości 25000 złotych (to kwota, za którą można kupić np. samochód Volkswagen Passat TDI z 2000 r.) na okres 56 miesięcy w porównaniu z kredytem gotówkowym można zaoszczędzić miesięcznie ponad 97 zł, a w całym okresie kredytowania ponad 5000 zł.

- Kredyt AutoOkazja powstał z myślą o transakcjach pomiędzy osobami prywatnymi – wyjaśnia Przemysław Łaszczewski – w szczególności gdy klient kupuje samochód od sąsiada, sprowadza go z zagranicy, kupuje poza miejscem zamieszkania, szuka okazji czy już zdecydował się na zakup pojazdu, ale jeszcze go nie wybrał.

AutoOkazja jest kredytem gotówkowym na zakup samochodu. Po złożeniu wniosku kredytowego już następnego dnia można otrzymać pieniądze i rozpocząć poszukiwania wymarzonego samochodu. Klient ma 60 dni na zakup samochodu i przedstawienie zabezpieczenia na pojeździe w Banku. Zabezpieczenie kredytu zakupionym pojazdem powoduje automatyczne obniżenie oprocentowania.

Kredyt AutoOkazja oferowany jest w placówkach GE Money Banku oraz u wybranych partnerów. GE Money Bank oferuje kredyty samochodowe na auta nowe i używane, które dostępne są w salonach dealerów samochodów nowych oraz komisach samochodowych, w tym sieci GEpard (Sieć Dealerów Samochodów Używanych autoryzowana przez GE Money Bank).


GE Money Bank / www.prnews.pl
Źródło:
Tematy
Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Wybierz BMW Serii 5 w leasingu 106%

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Sknerus
jest w końcu w miarę sensowny pomysł na kredyt na używane auto...

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki