Kreatywność przewagą Polaków w pozyskiwaniu zagranicznych inwestorów

Jakich inwestorów potrzebuje polska gospodarka, jacy inwestorzy są zainteresowani naszym regionem i jak możemy ich tutaj przyciągnąć? Między innymi na te pytania odpowiada Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

- Wygrywamy tym, że mamy bardzo dobrze wykształconą, młodą kadrę, która ciągle się uczy, podejmuje nowe wyzwania i w tych obszarach zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, IT, jesteśmy liderami w regionie, ale często też na świecie. Dlatego tutaj mamy istotną przewagę - kreatywność polskiego narodu - mówi Senger.

Jacy inwestorzy zainteresowani są naszym rynkiem, w jakich sektorach mamy największe szanse na ich pozyskanie?

- Międzynarodowe przedsiębiorstwa lokujące swoje biznesy w Polsce przede wszystkim wybierają sektory przemysłowe, w których Polska od wielu lat jest bardzo silnym ośrodkiem w naszym regionie. Jest to sektor samochodowy, sektor lotniczy, ale też sektor dóbr takich jak sprzęt domowy czy elektronika. Natomiast ostatnio zaobserwowaliśmy nowy trend w rodzaju inwestycji, które obsługujemy, jest to elektromobilność, czyli wszystkie procesy produkcyjne związane z tym ostatecznym, finalnym produktem, jakim jest samochód elektryczny - mówi wiceprezes PAIiH.

Justyna Smolińska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

  • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

    Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  • Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl