Kreatywność przewagą Polaków w pozyskiwaniu zagranicznych inwestorów

Jakich inwestorów potrzebuje polska gospodarka, jacy inwestorzy są zainteresowani naszym regionem i jak możemy ich tutaj przyciągnąć? Między innymi na te pytania odpowiada Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

- Wygrywamy tym, że mamy bardzo dobrze wykształconą, młodą kadrę, która ciągle się uczy, podejmuje nowe wyzwania i w tych obszarach zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja, IT, jesteśmy liderami w regionie, ale często też na świecie. Dlatego tutaj mamy istotną przewagę - kreatywność polskiego narodu - mówi Senger.

Jacy inwestorzy zainteresowani są naszym rynkiem, w jakich sektorach mamy największe szanse na ich pozyskanie?

- Międzynarodowe przedsiębiorstwa lokujące swoje biznesy w Polsce przede wszystkim wybierają sektory przemysłowe, w których Polska od wielu lat jest bardzo silnym ośrodkiem w naszym regionie. Jest to sektor samochodowy, sektor lotniczy, ale też sektor dóbr takich jak sprzęt domowy czy elektronika. Natomiast ostatnio zaobserwowaliśmy nowy trend w rodzaju inwestycji, które obsługujemy, jest to elektromobilność, czyli wszystkie procesy produkcyjne związane z tym ostatecznym, finalnym produktem, jakim jest samochód elektryczny - mówi wiceprezes PAIiH.

Justyna Smolińska

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.