REKLAMA

Kraska: Obowiązkowy paszport covidowy to sfera marzeń

2021-12-02 08:27
publikacja
2021-12-02 08:27
Kraska: Obowiązkowy paszport covidowy to sfera marzeń
Kraska: Obowiązkowy paszport covidowy to sfera marzeń
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Bardzo intensywnie o tym myślimy, być może jakieś decyzje będą podjęte – powiedział w czwartek wiceszef MZ Waldemar Kraska, pytany o ewentualną decyzję o obowiązku posiadania certyfikatu szczepienia w miejscach publicznych. Na razie pozostaje to w sferze naszych marzeń i dyskusji – dodał.

Od 1 grudnia w Polsce obowiązują nowe obostrzenia epidemiczne, m.in. zakaz lotów z siedmiu krajów Afryki i zmiana limitów obowiązujących w instytucjach kultury, kościołach, hotelach, lokalach gastronomicznych i na weselach.

Wiceszef MZ pytany w Programie I Polskiego Radia, co sądzi o uzależnieniu dostępu do niektórych miejsc publicznych od posiadania certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19, stwierdził, że "każda metoda, która będzie powodowała, że pójdziemy do punktu szczepień i przyjmiemy szczepionkę jest dobra".

"To jest czasem troszkę wymuszanie pewnych reakcji. Od początku pandemii staraliśmy się przekonywać od szczepień, ale jak pokazują statystyki, nie zawsze to działa. Bardzo mnie to dziwi" – powiedział Kraska.

Wiceminister był pytany, czy można by było egzekwować w Polsce obowiązek posiadania certyfikatu szczepień w dostępności do miejsc publicznych. "W krajach Europy Zachodniej, mimo obostrzeń, także spotkało się to z dużą reakcją osób, które są temu przeciwne. Nie jest to dobry moment, kiedy ludzie wychodzą na ulicę i protestują" – ocenił Kraska.

W odpowiedzi na stwierdzenie dziennikarza, że "liczba zgonów osób z COVID-19 w Hiszpanii i Portugalii jest dużo mniejsza", wiceszef MZ powiedział: "dlatego my też bardzo intensywnie o tym myślimy, być może jakieś decyzje będą podjęte".

Kraska dopytywany, jakie decyzje zostaną podjęte i kiedy można się ich spodziewać, odparł, że "na razie jest to w sferze naszych marzeń i dyskusji". (PAP)

ipa/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (17)

dodaj komentarz
bober87
"liczba zgonów osób z COVID-19 w Hiszpanii i Portugalii jest dużo mniejsza" - może mają lepszą opiekę zdrowotną niż my? Może mają W OGÓLE jakąś opiekę zdrowotną, którą my may jedynie teoretyczną? Może warto wyjść z tego założenia?
kenn
A może u nas robią testy wyłącznie niezaszczepionym, którzy zmarli? :P Pytanie retoryczne.
carlito1
Jakoś dziwnie skojarzyło mi się to z ludźmi pokroju Hitler, Stalin, ...
1324566
Na covid prawie nikt nie umiera. KAŻDY umierający w szpitalu zostaje z nakazu testowany, również ludzie po wypadku, zawale serca itd. Każdy pozytywny nie umiera w skutek wypadku, zawału itd., tylko z covidem.
27.000 pozytywnych - ale praktycznie nikt nie choruje. Kto zna tak szczerze ilu poważnie chorych w swoim bezpośrednim
Na covid prawie nikt nie umiera. KAŻDY umierający w szpitalu zostaje z nakazu testowany, również ludzie po wypadku, zawale serca itd. Każdy pozytywny nie umiera w skutek wypadku, zawału itd., tylko z covidem.
27.000 pozytywnych - ale praktycznie nikt nie choruje. Kto zna tak szczerze ilu poważnie chorych w swoim bezpośrednim otoczeniu???? Nie w mediach, nie z opowiadań...
I w takich okolicznościach takie faszystowskie marzenia... Ludzie, obudźcie się!!!!
a-zet
"Obowiązkowy paszport covidowy to sfera marzeń"

Marzeń faszysty oczywiście.
pdox
To dobrze, że faszyści mówią wreszcie o swoich marzeniach wprost, widać im więcej wprowadzają przymusów maskowych, tym więcej opada masek politycznych.
bankster-kreator
a gdzie ten charakterystyczny wąsik się pytam? I kiedy obozy dla niezaszczepionych?
golestan
"Bardzo intensywnie o tym myślimy... Na razie pozostaje to w sferze naszych marzeń i dyskusji."

Szybko się uczy dziadek.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki