REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kraska: 13 grudnia dotrą do Polski szczepionki przeciw COVID-19 dla dzieci

2021-12-06 16:26
publikacja
2021-12-06 16:26
Kraska: 13 grudnia dotrą  do Polski szczepionki przeciw COVID-19 dla dzieci
Kraska: 13 grudnia dotrą  do Polski szczepionki przeciw COVID-19 dla dzieci
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

13 grudnia dotrą do Polski szczepionki dla dzieci od 5 do 11 lat. Od 16 grudnia planujemy wdrożyć szczepienia dla tej grupy wiekowej – przypomniał w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w Telewizji Republika.

Komisja Europejska zatwierdziła szczepionkę Comirnaty firm Pfizer/BioNTech przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat po tym, jak Europejska Agencja Leków (EMA) wydała pozytywną rekomendację dla tego specyfiku. EMA uznała, że korzyści ze stosowania Comirnaty u dzieci w wieku 5-11 lat przewyższają ryzyko, szczególnie w przypadku chorób zwiększających ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19.

"13 grudnia dotrą do Polski szczepionki dla dzieci powyżej piątego roku życia, planujemy od 16 grudnia te szczepienia wdrożyć" – zapewnił Kraska. Dzieci otrzymują mniejszą dawkę niż dorośli, bo – jak powiedział Kraska "dzieci zdecydowanie lepiej odpowiadają na szczepienie, czyli wytwarzają zdecydowanie więcej przeciwciał" – powiedział Kraska.

Wiceminister zdrowia dodał, że wielu rodziców pyta o to, kiedy szczepionka dla dzieci będzie dostępna.

"Chcą swoje dzieci zabezpieczyć przed zakażeniem COVID-19, ponieważ okazuje się, że te nowe mutacje także atakują osoby młode" – podkreślił Kraska.

Dawka szczepionki dla dzieci w tym wieku ma być mniejsza (10 mikrogramów) niż stosowana u osób w wieku od 12 lat (30 mikrogramów). Podobnie jak w starszej grupie wiekowej podaje się ją w postaci dwóch wstrzyknięć w odstępie trzech tygodni.(PAP)

Autorka: Agata Zbieg

agz/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
madarot
Niech tylko dotkną mojego dzieciaka, bez zastanawiania się - zabije szczypakowca!
3456
a już zapłacone te szczepionki ,jaka kwota poszła w zlew.,kto tu będzie mieszkał i pracował w tym kraju to pokolenia tego długu nie spłacą , niewolnicza praca.
zenonn
Ilu wierzących politykom, pokornych rodziców małoletnich dzieci będzie je szprycować preparatem medycznym o nieznanych skutkach na grypę sprzed 2 lat, która im nie szkodziła? Dzisiejszy mutant tamtego wirusa jest inny.
zenonn
Które dziecko miało zachorować zachorowało i uodporniło się, które miało umrzeć nie żyje.

Rodzice zredukują swoje potomstwo, nie będzie kto miał ich pomścić.

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki