Krakowskie lotnisko otrzyma 37 mln zł z UE na bezpieczeństwo

23.11. Kraków (PAP) - Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice (MPL) otrzyma 37 mln zł z funduszy unijnych na realizację przedsięwzięć związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa.

Rzecznik lotniska Justyna Zajączkowska poinformowała w poniedziałek, że port dostanie środki na cztery projekty, które realizowane będą w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dzięki pieniądzom z konkursu prowadzonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych port został już wyposażony w dwa nowe samochody ratowniczo - gaśnicze firmy Rosenbauer, a w przyszłym roku otrzyma specjalistyczny wóz ratownictwa technicznego i ekologicznego.

Możliwa będzie także wymiana ogrodzenia oraz zainstalowanie monitoringu obszaru lotniska. Pozostałe dwie grupy działań, na które zostaną wydane te środki, to wyposażenie nowego terminala w urządzenia i systemy kontroli bezpieczeństwa oraz zakup sprzętu do zimowego utrzymania lotniska: od oczyszczarek, polewarek i posypywarek po urządzenie do pomiaru współczynnika hamowania.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce, które w całym zeszłym roku obsłużyło 2,9 mln pasażerów. (PAP)

rgr/ je/ bk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil