Kraków szykuje swoją strefę kibica

Zmieści się w niej nawet 15 tysięcykibiców, kilkadziesiąt punktów gastronomicznych, dwa miniboiska do piłki nożnej i 80 metrowy telebim. Strefa Kibica FUN Kraków,w której będzie można podziwiać rozgrywki Euro 2012, ma już wszystkie potrzebne zgody na uruchomienie.

8 czerwca rozpocznie swoją działalność na Błoniach, mówi Radosław Nęcki z firmy odpowiedzialnej za organizacje strefy. Technicznie ma wymiary 300 metrów na 100 metrów. Również telebim będzie dopasowany do wielkości tej strefy. Czasami będzie jeden, czasami dwa w zależności od liczby kibiców.

Jego wielkość będzie w granicy 80 metrów. W strefie będą również ogródki gastronomiczne ze specjałami nie tylko z Polski, ale również Anglii, Włoch i Holandii, bo szacuje się że tych kibiców pojawi się najwięcej w Krakowie, mówi Magdalena Sroka wiceprezydent Krakowa do spraw kultury i promocji. Wstęp do strefy jest bezpłatny, ale będą tez miejsca VIP na które trzeba wykupić wejściówkę. W zamian osoby otrzymają posiłki i napoje. Dodatkowo będzie można sprawdzić szybkość i celność swoich strzałów.

Podczas trwania Euro 2012 w krakowskiej strefie będzie można wziąć symboliczny ślub, mówi Radosław Nęcki. Szczególnie zapraszamy osoby, które chcą pokazać światu, że dla piłki nożnej są w stanie zrobić bardzo dużo, nawet połączyć się na całe życie. Oczywiście będzie to zabawa na zasadzie, że ślubowanie będzie wierności oglądania meczów i zawarcie takiego ślubu , powinno zagwarantować pokój na czas kiedy mężczyzna oglądać będzie mecze w towarzystwie kobiety .Jedynym ograniczeniem będzie zakaz noszenia barw klubowych. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie około setki ochroniarzy. Strefa na Błoniach będzie otwarta do 1 lipca między 15-tą, a 23-cią.

IAR/ Paweł Pawlica/ Kraków/tk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil