Kraków najlepszym miastem Europy

Brytyjska organizacja Which?, zajmująca się ocenianiem m.in. produktów turystycznych, sporządziła ankietę dotyczącą najlepszych miast na city-break. Pierwszą pozycję zajął Kraków, dzieląc ją z hiszpańską Walencją. 

(YAY Foto)

O wyborze najlepszego miasta decydowały takie czynniki jak: jakość zakwaterowania, gastronomia czy atrakcje kulturalne. Najważniejszym był natomiast stosunek ceny poszczególnych usług względem ich jakości. Ranking brytyjskich użytkowników portalu wygrał Kraków.

W opisie miasta zawartym na portalu można przeczytać, że nie jest trudno o taką lokatę w rankingu, gdy "mamy do czynienia z miastem naszpikowanym renesansowymi budowlami, które przeplatają się z kawiarniami ulokowanymi na brukowanych ulicach". Nie bez znaczenie dla oceny pozostaje także fakt, że miasto pomimo natłoku zagranicznych turystów jest w stanie zaoferować im wyjątkowo atrakcyjne ceny w porównaniu z innymi europejskimi lokacjami. 

Ex aequo z Krakowem znalazła się Walencja, która zdobyła tę pozycję dzięki pięknemu wybrzeżu i znacznie mniejszym cenom niż w Barcelonie. Zaraz za grodem Kraka i hiszpańską "ojczyzną paelli" znalazła się stolica Węgier. Budapeszt zdobył miejsce na podium dzięki świetnej jakości usługom spa, w stosunkowo niskich cenach. 

W pierwszej piątce rankingu znalazły się także włoska Bolonia i stolica Niemiec. Tabela, w której znalazło się 46 europejskich miast zamykana jest przez Lille (Francja), Neapol i Brukselę. 

KS 

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
9 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 4 jendreka

To bardzo, bardzo tanie miasto dla Brytyjczyków. Zupełnie odwrotnie Londyn czy jakiekolwiek brytyjskie miasto dla Polaka. Co na to nasi włodarze? Polska jest super?

! Odpowiedz
1 7 jendreka

To ciekawe. W Krakowie byłem tyle razy. Muszę się wybrać do Walencji, dla porównania.

! Odpowiedz
7 24 antek10

A SMOG Wawelski nie straszy :-)

! Odpowiedz
3 17 grzegorzkubik

No i oczywiście ważna dzielnica Krakowa - Nowa Huta:)

! Odpowiedz
3 12 prs

Miasto piekne, Anglicy uwielbiaja Krakow, lecz nie wiem czy chcialbym mieszkac w centrum przy takiej ilosci turystow, samochodow, jeszcze ten smog..
Dziwne ze niema w zestawieniu Pragi, tez przezywa najazd turystow..

! Odpowiedz
6 9 londonern

Taniocha, nie trzeba sie duzo nalatac zeby znalezc fajna knajpe - wystarczy pojsc na Rynek i jego okolice lub na Kazimierz. Wszedzie blisko, Airbnb w centrum tez po bardzo przystepnych cenach. Nic tylko sie bawic :)

! Odpowiedz
31 41 trooper

Kraków jest piękny, tylko ten SMOG....

! Odpowiedz
4 15 trollmaster

SMOK... ;-P

! Odpowiedz
10 8 karbinadel

On należy już do atrakcji historycznych, Smog Wawelski ma już ze sto lat :)

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil