Kraków Aiport zyskał bezpośrednie połączenie z Dubajem

Linie lotnicze flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich rozpoczęły codzienne bezpośrednie połączenia pomiędzy Krakowem i Dubajem. Jest to pierwsze połączenie lotnicze stolicy Małopolski z krajami Zatoki Perskiej.

(Flydubai)

Codzienne loty pomiędzy obu miastami będą obsługiwane przez najnowsze Boeingi 737 MAX 8, które flydubai zaprezentował na Dubai Airshow w listopadzie zeszłego roku. Jak podkreślono podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, obsadę samolotu, który przyleciał do Krakowa w inauguracyjnym locie, stanowiła polska załoga: kapitan i pierwszy oficer, a także członkowie personelu pokładowego.

Ambasador ZEA w Polsce Yousif Eissa AlSabri ocenił, że relacje obu państw cały czas się rozwijają, a Zjednoczone Emiraty Arabskie są dla Polski jednym z najważniejszych partnerów gospodarczych na Bliskim Wschodzie. Mam nadzieję, że to nowe połączenie lotnicze pozwoli na dalsze zwiększenie naszej współpracy także w dziedzinie turystyki i sportu - zaznaczył.

 

Linie flydubai współpracują z narodowym przewoźnikiem Emirates na podstawie porozumienia codeshare, co umożliwi pasażerom podróżującym do Dubaju skorzystanie z wielu połączeń dalekodystansowych, które w swojej ofercie posiadają te linie.

Jeyhun Efendi, wiceprezes ds. operacji handlowych w spółce flydubai, zaznaczył, że dzięki tej współpracy pasażerowie ze stolicy Małopolski zyskają połączenie nie tylko z Dubajem, ale także największym portem przesiadkowym na świecie, który w zeszłym roku odprawił 88 mln pasażerów. Można stamtąd podróżować dalej liniami Emirates do ponad 200 miejsc, m.in. w Azji, Australii i Afryce.

Jak zaznaczył Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, połączenie oferowane przez flydubai z krakowskiego lotniska do portu lotniczego Dubaj otwiera szerokie możliwości podróży dla pasażerów z południowej Polski. "To dobra wiadomość dla pasażerów: szansa na rozwój turystyki i wymiany biznesowej pomiędzy krajami tego regionu a Małopolską" - ocenił.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym, który w zeszłym roku odprawił ponad 5,8 mln osób, a na ten rok prognozuje 9-proc. wzrost ruchu pasażerskiego, co oznacza przekroczenie progu 6 mln pasażerów rocznie.

W letnim rozkładzie lotów, który obowiązuje od 20 marca, ma 102 połączenia do 27 krajów na czterech kontynentach. Oferuje je 21 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska.

autor: Rafał Grzyb

rgr/ dym/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 2kbb

Wow ...!! To ugruntuje Polskę jako lokalny HUB.... Z tych połączeń będą też korzystać ościenne kraje jak Ukraina, Białoruś , Czech i Słowacja ..... Brawo My ...!!!

! Odpowiedz
1 2 sloneczkodzg

Ciekawe miejsce na Ziemi ale nie przy temperaturze + 42*C w cieniu . Taką miałem w zeszłym roku w lipcu .

! Odpowiedz
1 3 xemir

Da się przeżyć, byłem w Omanie w większe upały (42 było o 23), tylko trzeba się w wówczas odpowiednio ubierać, poruszać i mieć zawsze przy sobie wodę.
U nas jest w lecie "za zimno", bo wszyscy chodzą porozbierani. Tylko szaleniec wychodzi na >+45 w krótkim rękawku i krótkich spodenkach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 wizytator

Bo tam się w lipcu nie lata, tak samo jak do Egiptu. Tylko frajer pompka leci do Dubaju w nasze miesiące wakacyjne.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne