REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Krafton obejmie 10 proc. udziału w kapitale zakładowym PCF Group (opis)

2023-03-28 21:12
publikacja
2023-03-28 21:12

PCF Group oraz kluczowy akcjonariusz, prezes spółki Sebastian Wojciechowski zawarli umowę inwestycyjną z Krafton dotyczącą objęcia akcji serii F, które po zakończeniu oferty dadzą Krafton 10 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki i głosach na WZ - poinformowało PCF Group w komunikacie. Cena emisyjna została ustalona na 40,20 zł za każdą akcję.

Akcje zostaną objęte przez inwestora za wkład pieniężny.

"Zgodnie z Umową Inwestycyjną, jeżeli spółka będzie rozważać wydanie Projektu Victoria lub Projektu Bifrost w modelu innym niż self-publishing, inwestor będzie miał prawo do pierwszeństwa w negocjacjach (right of first negotiation), jak również prawo do pierwszeństwa zawarcia umowy (right of first refusal) w odniesieniu do wszelkich takich umów" - podano w komunikacie.

Zarówno inwestor, jak i kluczowy akcjonariusz złożyli deklaracje lock-up dotyczące ich pakietów akcji w spółce, które będą obowiązywać do 28 marca 2024 r. Umowa inwestycyjna została zawarta na czas określony 10 lat ze zwyczajowymi postanowieniami o automatycznym jej rozwiązaniu.

W lutym Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PCF Group zdecydowało o emisji do około 5,9 mln akcji serii F, z której planuje pozyskać od około 205 mln do około 295 mln zł na zwiększenie liczebności zespołów deweloperskich pracujących nad trzema grami z segmentu AAA.

Zgodnie z podjętymi uchwałami, emisja akcji serii F zostanie przeprowadzona w trybie subskrypcji prywatnej, skierowanej wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych lub inwestorów, którzy obejmą akcje o łącznej wartości co najmniej 100.000 euro.(PAP Biznes)

ana/

Źródło:PAP Biznes
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki