REKLAMA

Kowalczyk: Nie możemy ludzi pozbawić ciepła w zimie, dlaczego trzeba importować węgiel

2018-12-06 09:00
publikacja
2018-12-06 09:00
fot. P. Tracz / Kancelaria Premiera

Nie możemy ludzi pozbawić ciepła w zimie, dlaczego trzeba importować węgiel - powiedział w czwartek minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Szef resortu środowiska pytany w Polsat News, dlaczego PiS nie wprowadza embarga na rosyjski węgiel, odpowiedział, że na razie brakuje naszego węgla. "Tym, którzy są zmuszeni palić węglem, proponujemy Program czyste powietrze, odchodzenie od węgla, (...) inne źródła ogrzewania: czyste. Ale póki co, nie możemy ludzi pozbawić ciepła w zimie" - tłumaczył, dlaczego "trzeba importować".

"Węgiel jest naszą podstawą energetyki, póki co. Na pewno jego udział w miksie (energetycznym - PAP) będzie malał, ale jeszcze przez wiele lat będziemy go wykorzystywać" - podkreślił. I dodał: "do 2050 roku na pewno będziemy jeszcze korzystać w węgla, co będzie później trudno powiedzieć" - zaznaczył.

Przypomniał, że strategię w tej sprawie opracował minister energii i w tej strategii "węgiel jeszcze jest".

Mówiąc o źródłach energii bezemisyjnej, Kowalczyk podkreślił, że "trafnym pomysłem" są wiatraki na morzu, gdzie są dobre warunki wietrzne. Dodał, że wydajność takiego wiatraka jest dwukrotnie większa niż na lądzie.

Kowalczyk zaznaczył też, że "bardzo mocno wspierałby energię słoneczną".

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
flecik
Jak PO sprowadzało węgiel z zagranicy to PiS ustami prezesa Kaczyńskiego i pana Błaszczaka krzyczeli, że to zdrajcy i celowo niszczą polskie górnictwo! Dziś z ust ministra środowiska pana Kowalczyka oczywiście z PiS dowiadujemy się że to wszystko jest dla dobra Polski i Polaków! I będzie sprowadzanie węgla z zagranicy Jak PO sprowadzało węgiel z zagranicy to PiS ustami prezesa Kaczyńskiego i pana Błaszczaka krzyczeli, że to zdrajcy i celowo niszczą polskie górnictwo! Dziś z ust ministra środowiska pana Kowalczyka oczywiście z PiS dowiadujemy się że to wszystko jest dla dobra Polski i Polaków! I będzie sprowadzanie węgla z zagranicy bo to jest słuszny kierunek! Mam nadzieję że słyszą to polscy górnicy! Tak o was dba partia władzy i związki zawodowe! Podziękujcie im!
kaczka-po-smolensku
to są najlepsi przyjaciele Putina ,PIS wzmacniają jego gospodarkę a TVP na niego plują dla niepoznaki.

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki