Kowalczyk: Jeśli koszty ustawy o frankowiczach będą duże, konieczna modyfikacja

2016-01-27 16:15
publikacja
2016-01-27 16:15

Jeśli koszty wprowadzenia prezydenckiego projektu ustawy o kredytach walutowych okażą się duże i znacznie przekroczą np. zyski banków z poprzedniego roku, potrzebna będzie modyfikacja projektu lub wprowadzenie rozwiązań etapowych - ocenia szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Henryk Kowalczyk / fot. Krystian Maj / FORUM

"Jeśli okaże się, że koszty ustawy dotyczącej frankowiczów będą duże i będą znacznie przekraczały np. zyski banków z poprzedniego roku, to trzeba będzie wprowadzić np. etapowe rozwiązania albo też zmodyfikować te, które są" - powiedział w TVN24 BiŚ Kowalczyk.

Kancelaria Prezydenta przedstawiła w połowie stycznia projekt ustawy dotyczący kredytów walutowych, który zakłada trzy mechanizmy restrukturyzacji kredytów. Oprócz restrukturyzacji dobrowolnej, proponuje się restrukturyzację przymusową, w której określony ma być tzw. kurs sprawiedliwy, który będzie wyliczany indywidualnie. Ostatni mechanizm zakłada przeniesienie nieruchomości na kredytodawcę ze skutkiem zwolnienia z długu. (PAP)

gsu/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (23)

dodaj komentarz
~Prawo_Sprawiedliwoś
Żałuję, że nie głosowałem na Kukiza. Dziś PiS razem z Dudą martwią się wyłącznie, że stracą bankierzy, którzy swoimi nieetycznymi działaniami oszukali swoich klientów dla swoich własnych korzyści. To, że stracili obywatele, że brak w tym sprawiedliwości nikogo już dziś po wyborach nie obchodzi. W tym kraju Żałuję, że nie głosowałem na Kukiza. Dziś PiS razem z Dudą martwią się wyłącznie, że stracą bankierzy, którzy swoimi nieetycznymi działaniami oszukali swoich klientów dla swoich własnych korzyści. To, że stracili obywatele, że brak w tym sprawiedliwości nikogo już dziś po wyborach nie obchodzi. W tym kraju chyba już zawsze będzie bezprawie. - http://www.bankier.pl/forum/temat_kredyty-frankowe-czyli-zlotowkowe-przeliczane-kursem-franka,19105105.html
~dfh
A gdyby kredyt był indeksowany do ceny ropy naftowej, to w jakiej byłby walucie? i jakby się nazywał? Surowcowy? Jego saldo zadłużenia wyrażone byłoby w baryłkach?
Proszę o odpowiedź....
~zbyszek1
Sojalizm skończył się ,każdy ryzyko bierze na siebie
~statystyk
A ja kupiłem worek ziemniaków w listopadzie , bo rolnik mówił , że w lutym będą dużo droższe . A są dużo tańsze . Czy można zrobić ustawę żeby wredni rolniksterzy oddali wszystkim nadpłacone pieniądze .
~wyborca
Odpowiadając Pani Kowalczykowi: jeśli się okaże, że PIS opowie się za interesem banksterów kosztem obywateli, to trzeba go będzie wymienić przy następnych wyborach.
~wyborca odpowiada ~franek
No chyba, że będzie jakiś "Majdan", to wtedy szybciej.
~mańka odpowiada ~wyborca
Kto będzie się narażał dla Twojego kredytu,może KOD?
~miron
Wymienić to Ciebie można na .....o

Powiązane: Życie z frankiem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki