Kowalczyk: Jeśli koszty ustawy o frankowiczach będą duże, konieczna modyfikacja

Jeśli koszty wprowadzenia prezydenckiego projektu ustawy o kredytach walutowych okażą się duże i znacznie przekroczą np. zyski banków z poprzedniego roku, potrzebna będzie modyfikacja projektu lub wprowadzenie rozwiązań etapowych - ocenia szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Henryk Kowalczyk
Henryk Kowalczyk (fot. Krystian Maj / FORUM)

"Jeśli okaże się, że koszty ustawy dotyczącej frankowiczów będą duże i będą znacznie przekraczały np. zyski banków z poprzedniego roku, to trzeba będzie wprowadzić np. etapowe rozwiązania albo też zmodyfikować te, które są" - powiedział w TVN24 BiŚ Kowalczyk.

Kancelaria Prezydenta przedstawiła w połowie stycznia projekt ustawy dotyczący kredytów walutowych, który zakłada trzy mechanizmy restrukturyzacji kredytów. Oprócz restrukturyzacji dobrowolnej, proponuje się restrukturyzację przymusową, w której określony ma być tzw. kurs sprawiedliwy, który będzie wyliczany indywidualnie. Ostatni mechanizm zakłada przeniesienie nieruchomości na kredytodawcę ze skutkiem zwolnienia z długu. (PAP)

gsu/ asa/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~Prawo_Sprawiedliwoś

Żałuję, że nie głosowałem na Kukiza. Dziś PiS razem z Dudą martwią się wyłącznie, że stracą bankierzy, którzy swoimi nieetycznymi działaniami oszukali swoich klientów dla swoich własnych korzyści. To, że stracili obywatele, że brak w tym sprawiedliwości nikogo już dziś po wyborach nie obchodzi. W tym kraju chyba już zawsze będzie bezprawie. - https://www.bankier.pl/forum/temat_kredyty-frankowe-czyli-zlotowkowe-przeliczane-kursem-franka,19105105.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~dfh

A gdyby kredyt był indeksowany do ceny ropy naftowej, to w jakiej byłby walucie? i jakby się nazywał? Surowcowy? Jego saldo zadłużenia wyrażone byłoby w baryłkach?
Proszę o odpowiedź....

! Odpowiedz
2 1 ~zbyszek1

Sojalizm skończył się ,każdy ryzyko bierze na siebie

! Odpowiedz
3 2 ~statystyk

A ja kupiłem worek ziemniaków w listopadzie , bo rolnik mówił , że w lutym będą dużo droższe . A są dużo tańsze . Czy można zrobić ustawę żeby wredni rolniksterzy oddali wszystkim nadpłacone pieniądze .

! Odpowiedz
5 7 ~wyborca

Odpowiadając Pani Kowalczykowi: jeśli się okaże, że PIS opowie się za interesem banksterów kosztem obywateli, to trzeba go będzie wymienić przy następnych wyborach.

! Odpowiedz
1 3 ~franek

Tak ,za 4 lata

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~wyborca odpowiada ~franek

No chyba, że będzie jakiś "Majdan", to wtedy szybciej.

! Odpowiedz
0 3 ~mańka odpowiada ~wyborca

Kto będzie się narażał dla Twojego kredytu,może KOD?

! Odpowiedz
0 0 ~miron

Wymienić to Ciebie można na .....o

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne