Kosztowna kampania Trumpa. Długi wobec miast rosną

Albuquerque miasto w amerykańskim stanie Nowy Meksyk zażądało od komitetu wyborczego Donalda Trumpa zwrotu 211 tys. dolarów. Burmistrz miasta uważa, że tyle dodatkowo kosztował miasto wiec przedwyborczy Donalda Trumpa zorganizowany w Albuquerque we wrześniu tego roku.

(BACKGRID USA)

Rachunek, jaki burmistrz miasta Albuquerque demokrata Tim Keller wystawił komitetowi wyborczemu Trumpa, obejmuje m.in. ponad 71 tys. dol. za nadgodziny wypłacone policjantom i ponad 7 tys. dol. za wynajem barier ustawionych wokół hotelu gdzie zatrzymał się prezydent i placu, gdzie był zorganizowany jego wiec.

Ponieważ Trump zatrzymał się w hotelu w śródmieściu Albuquerque, gdzie mieszczą się urzędy miejskie i stanowe, funkcjonariusze strzegącej prezydenta Secret Service kazali zamknąć te urzędy na czas pobytu prezydenta w mieście.

Pracownicy urzędów miejskich, mimo że nie pracowali podczas pobytu Trumpa w tym największym mieście stanu Nowy Meksyk przez półtora dnia roboczego, musieli otrzymać zapłatę za ten czas. Kosztowało to miasto ponad 132 tys. dolarów.

Wiec Trumpa w Albuquerque nie był związany z jego oficjalnymi obowiązkami jako prezydenta, ale częścią kampanii przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.

„Prosimy komitet wyborczy Donalda Trumpa, aby oddał naszym podatnikom koszty jego przystanku na trasie wyborczej w naszym mieście” - napisał w oświadczeniu Tim Keller, burmistrz Albuquerque.

Albuquerque nie jest jedynym miastem, które domaga się od „Komitetu Wyboru Donalda J. Trumpa” zwrotu kosztów jego „przystanku na trasie wyborczej”.

Obecnie przynajmniej 12 miast rządzonych przez burmistrzów z Partii Demokratycznej bądź z radami miejskimi zdominowanymi przez radnych z Partii Demokratycznej domaga się od komitetu wyborczego Trumpa w sumie ponad 1,7 miliona dol.

Komitet jest najbardziej zadłużony wobec władz miasta El Paso w Teksasie (569 tys.) oraz miasta Minneapolis w stanie Minnesota (530 tys. dolarów).

Nie ma przepisów nakazujących kandydatom w wyborach do zapłacenia za dodatkowe koszty związane z ich kampanią, jednak z reguły koszty takie są zwracane.

Ponieważ komitet wyborczy Trumpa nie pali się, aby zapłacić miastom za dodatkowe koszty wieców przedwyborczych, niektóre z nich zaczęły naliczać odsetki do niezapłaconych rachunków.

Władze miejskie Minneapolis w północnym stanie Minnesota, przed planowanym w czerwcu wiecem wyborczym Trumpa w tym mieście, domagały się nawet wypłacenia zaliczki tytułem spodziewanych dodatkowych kosztów wiecu.

Wzrastające długi komitetu wyborczego Trumpa wobec miast stanowią tylko niewielki ułamek funduszy zgromadzonych przez Trumpa i Partię Republikańską na kampanię przed wyborami prezydenckimi i wyborami do Kongresu w przyszłym roku.

Tylko podczas pierwszych 9 miesięcy bieżącego roku komitet wyborczy Trumpa, wspólnie z Narodowym Komitetem Partii Republikańskiej, zebrał na kampanię przed przyszłorocznymi wyborami rekordową sumę 334 mln dolarów.

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 6 xiven

to co panie trump, czas na blokade handlową chin, amerykański niszczyciel będzie strzegł każdego chińśkiego portu a jak chińczycy coś bedą marudzić to zmuszą pana do prewencyjnego ataku nuklearnego, niestety pomimo usilnych pokojowych starań chińczycy zdążą odpalić również swoje atomówki

! Odpowiedz
3 23 prezes_jan

To nie są jakieś kolosalne kwoty. Tania sensacja.

! Odpowiedz
1 0 qqryk

Uważał byś inaczej, gdyby to byłby twój geszafcik, który przez 2 dni w szczycie sezonu musiałby być zamknięty (a ty musiałbyś płacić pracownikom, za wynajem i za ochronę).

! Odpowiedz
7 18 ajwaj

Czemu PISy-PAPu 3+ lata nawala w prez. Trumpa ?

PL jako kolonia deep-state=devil state, (NEOCON 80+ PISy i Sorosieta PO globalisci), jest w module PANIC. Prok. gen. Bill Barr przksztalcil sprawe FAKE rosyjskiego-russian gate w sprawe KRYMINALNA (oskarzenie, sad, elektryczne krzeslo za zdrade)
Wyszedl raport Horowitza, prez. Trump wlasnie: "zobaczycie straszne rzeczy"
Prok. Durham znajduje material na prowodyrów (ludzi z cienia) co chca obalic prez. Trumpa
Na celowniku tez John O. Brennan b. szef CIA, FBI itd.

Marines robia kolejne manewry WEWNATRZ USA, zmieniaja swoje przepisy-uprawnienia na wypadek przypadku.

https://www.foxnews.com/politics/trump-says-investigate-the-investigators-as-durham-probe-touches-off-new-war-in-congress

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil