Koszt waloryzacji emerytur i rent w 2018 roku wyniesie 4,8 mld zł

Koszt waloryzacji emerytur i rent w 2018 roku wyniesie 4,8 mld zł - wynika z oceny skutków regulacji projektu rozporządzenia.

(fot. Filip Błażejowski / FORUM)

"Przy prognozie średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w 2017 r. na poziomie 101,8 proc. i prognozie realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej w 2017 r. wynoszącej 3 proc. (20 proc. realnego wzrostu wynagrodzeń w 2017 r. – 0,6 proc.) – prognozowany wskaźnik waloryzacji w 2018 r. kształtuje się na poziomie 102,4 proc. Koszt waloryzacji ogółem w 2018 r. przy tym wskaźniku szacowany jest na kwotę około 4,8 mld zł (skutek za 10 miesięcy od marca do grudnia)" - napisano.

W związku z nieuzgodnieniem, w ramach Rady Dialogu Społecznego, wysokości zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2018 r. Rada Ministrów ustala wysokość zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2018 r. na minimalnym ustawowym poziomie wynoszącym 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2017 roku. (PAP Biznes)

map/ jtt/

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Ann

To Uciekaj z Polski + Pracuj dla Niemców itp. Albo bądź Tanią Siłą Roboczą=Murzynem dla OBCYCH

! Odpowiedz
2 5 pluto85md

Mnie po ludzku zaczynają te kwoty przerażać. Mam świadomość że na to wszystko zasuwa 16,3 mln pracowników w Polsce. W zeszłym roku doszło 18 mld zł wydatków na 500+ -czyli ponad tysiąc zł zapłaci za to każdy pracujący w Polsce, w tym roku kolejne 7 mld zł na 500+ (łączny koszt programu to 25 mld zł rocznie) - czyli kolejne blisko 500 zł zapłaci każdy pracujący w Polsce, w przyszłym roku dochodzi koszt obniżenia wieku emerytalnego -10 mld zł, waloryzacja to 4,8 mld zł w skali 10 miesięcy (od marca do grudnia) -to kolejny tysiąc zł zapłaci każdy pracujący w Polsce. Niestety wraz z obniżką wieku emerytalnego liczba pracujących w Polsce może się zmniejszyć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 8 ~Rom

Czy emeryci i rencisci to drugi sort?Zreszta im krocej zyja tym lepiej dla budzetu bedzie na 500 plus i inne lspowki pod poparcie

! Odpowiedz
2 7 ~werfwe

ale o czym my rozmawiamy? sama s19 to 7.7 MLD złotych

! Odpowiedz
5 3 jkl777

Wole jednak droge niz plujace patologia krocze... taniej, zdrowiej i ekologiczniej wychodzi.

! Odpowiedz
12 21 ~ecce

a 500+ ile razy 5 mld ? 5 ,6,7...?
Rażąco niesprawiedliwy podział pieniędzy podatników pora ukrócić !- z jakiej racji weterani pracy i renciści mają przymierać głodem oraz utrzymywać bandę dzieciorobów -mamuśki bez praktyki zawodowej zajęte zapuszczaniem paznokci i rozmnażaniem?
Ponadto - kominowe świadczenia do natychmiastowej korekty w dół ,nie większe niż 2 średnie płace

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 6 jkl777

WItaj w PiStriXie, gdzie ludzie juz sie nie rodza, a sa hodowani... a pozniej trenowani przez KURski Wizje... gdzie w posla PiSowskiego w kazdej chwili wchodzi Agent SMITHczynski za niego decydujac co ma podPiSac... gdzie Duda jest OPERTATOREM.

Follow the white rabbit...

! Odpowiedz
1 14 ~XxX

Nie wysyłajcie listów z informacja o waloryzacji. Od razu koszta zmaleją.

! Odpowiedz
6 3 jkl777

WYstraczy wykupic ogloszenie w TV trFUam.

! Odpowiedz
5 10 ~uuuu

przecierz to zje inflacja

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl