Koszalin: 75-latek stracił 35 tys. zł oszukany metodą "na policjanta"

Kobieta, podająca się za policjantkę Dorotę Kowal, zadzwoniła do 75-latka z Koszalina, poinformowała go o zatrzymaniu przestępców wyłudzających pieniądze z banków i przekonała do założenia elektronicznego konta. 75-latek podał jej login i hasło do konta i stracił 35 tys. zł.

Jak poinformowała w piątek rzecznik koszalińskiej policji Monika Kosiec, 75-latek z Koszalina oszukany został w czwartek. W godzinach popołudniowych na numer jego telefonu stacjonarnego zadzwoniła kobieta. Podała się za policjantkę Dorotę Kowal.

Z relacji pokrzywdzonego wynika, że fałszywa policjantka poinformowała go o zatrzymaniu przestępców, którzy posługując się podrobionymi dokumentami wyłudzali pieniądze z banków. Przekonała go, że jego oszczędności będą bezpieczne, jeśli we współpracy z policją założy elektroniczne konto bankowe.

75-latek podał oszustce numer swojego telefonu komórkowego i ta była z nim w stałym kontakcie, gdy senior poszedł do banku. Aktywował elektroniczne konto, podał kobiecie login i hasło. Po kilkudziesięciu minutach zaniepokojony wrócił do banku i dowiedział się, że z jego konta dokonano siedem ekspresowych przelewów na łączną kwotę 35 tys. zł.

Rzeczniczka zaapelowała do seniorów o ostrożność i zaznaczyła, że policjanci nigdy nie dzwonią do mieszkańców i nie proponują udziału w działaniach operacyjnych, nie pobierają pieniędzy i nie każą dokonywać wpłat lub wypłat bankowych. (PAP)

Autor: Inga Domurat

ing/ krap/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 kaczka-po-smolensku

podłość ludzka nie zna granic

! Odpowiedz
2 6 staryznajomy

Na gieldzie co dziennie ktoś traci o wiele wieksze pieniądze oszukany przez obietnice i bajki opowiadane przez zarządy spolek! Czy tym też może zająć się prokurator bo KNF jest ślepy na takie sytuacje!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne