REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: wybory dopiero wiosną przyszłego roku

2020-04-03 06:58
publikacja
2020-04-03 06:58

Będziemy popierać postawy racjonalne; propozycja wicepremiera Jarosława Gowina jest racjonalną postawą, dlatego jest nam bliska i ją popieramy - mówi w rozmowie z "Wyborczą" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL i kandydat na prezydenta. Dodaje, że wybory powinny być wiosną przyszłego roku.

fot. Jacek Szydłowski / / FORUM

"Potwierdzam, że z PiS nie jest nam po drodze. Natomiast zawsze będziemy popierać postawy racjonalne. Propozycja wicepremiera Gowina jest taką racjonalną postawą, dlatego jest nam bliska i ją popieramy" - powiedział lider PSL w opublikowanej w piątek rozmowie w "Gazecie Wyborczej".

Pytany, kiedy będą wybory prezydenckie, odpowiada: "Na pewno nie 10 maja".

"Bo tylko szaleniec mógłby przeć do wyborów w czasie epidemii. Trudno mi uwierzyć, że politycy partii rządzącej – premier Morawiecki, wicepremier Gowin, marszałek Witek, minister Szumowski – pójdą na to, narażając zdrowie i życie milionów Polaków. Choć zdaję sobie sprawę z tego, że desperacja w obozie władzy jest ogromna. Widmo porażki zagląda w oczy prezydentowi Dudzie" - powiedział.

Zdaniem lidera PSL, prezydent Andrzej Duda, "wygrać może jeszcze tylko teraz, w maju". "Z każdym kolejnym tygodniem sytuacja będzie dla niego coraz gorsza – będzie rosło bezrobocie, płace i dochody firm zaczną spadać. Kryzys gospodarczy dopiero się zaczyna, tylko dziś, w ciągu jednego dnia 8 tys. firm złożyło wniosek o zawieszenie działalności. To wpłynie na nastroje społeczne" - tłumaczy.

Dopytywany, kiedy powinny odbyć się wybory, mówi, że "w bezpiecznym momencie".

"Niektórzy eksperci twierdzą, że na jesieni będzie szczyt krachu gospodarczego. I może też być druga fala epidemii koronawirusa. Urządzanie wtedy wyborów nie wydaje mi się sensowne. Przychylałbym się do terminu na wiosnę przyszłego roku" - powiedział. 

aop/ tgo/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
karmelino
To nie jest czas na walki polityczne tylko o ludzi. Szyje z PISem pod stołem. Prezydentem nie będzie, ale ma chrapkę na wicepremiera?
comedyhut
Brawa dla Jarosława... jednego za to, że ma jaja, drugiego za to, że udowadnia jakim jest cynikiem!
ajwaj
PISa bez maski,
dla ratowania koryta, chetnie naraza miliony na KoronaVirusy. Czy w komisjach, wyborów gdzies itd.
Kodeks karny ma zagrozenia kara, za zamiar sprowadzenia katastrofy w wiekim rozmiarze

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki