Kosiniak-Kamysz: wybory dopiero wiosną przyszłego roku

Będziemy popierać postawy racjonalne; propozycja wicepremiera Jarosława Gowina jest racjonalną postawą, dlatego jest nam bliska i ją popieramy - mówi w rozmowie z "Wyborczą" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL i kandydat na prezydenta. Dodaje, że wybory powinny być wiosną przyszłego roku.

(fot. Jacek Szydłowski / FORUM)

"Potwierdzam, że z PiS nie jest nam po drodze. Natomiast zawsze będziemy popierać postawy racjonalne. Propozycja wicepremiera Gowina jest taką racjonalną postawą, dlatego jest nam bliska i ją popieramy" - powiedział lider PSL w opublikowanej w piątek rozmowie w "Gazecie Wyborczej".

Pytany, kiedy będą wybory prezydenckie, odpowiada: "Na pewno nie 10 maja".

"Bo tylko szaleniec mógłby przeć do wyborów w czasie epidemii. Trudno mi uwierzyć, że politycy partii rządzącej – premier Morawiecki, wicepremier Gowin, marszałek Witek, minister Szumowski – pójdą na to, narażając zdrowie i życie milionów Polaków. Choć zdaję sobie sprawę z tego, że desperacja w obozie władzy jest ogromna. Widmo porażki zagląda w oczy prezydentowi Dudzie" - powiedział.

Zdaniem lidera PSL, prezydent Andrzej Duda, "wygrać może jeszcze tylko teraz, w maju". "Z każdym kolejnym tygodniem sytuacja będzie dla niego coraz gorsza – będzie rosło bezrobocie, płace i dochody firm zaczną spadać. Kryzys gospodarczy dopiero się zaczyna, tylko dziś, w ciągu jednego dnia 8 tys. firm złożyło wniosek o zawieszenie działalności. To wpłynie na nastroje społeczne" - tłumaczy.

Dopytywany, kiedy powinny odbyć się wybory, mówi, że "w bezpiecznym momencie".

"Niektórzy eksperci twierdzą, że na jesieni będzie szczyt krachu gospodarczego. I może też być druga fala epidemii koronawirusa. Urządzanie wtedy wyborów nie wydaje mi się sensowne. Przychylałbym się do terminu na wiosnę przyszłego roku" - powiedział. 

aop/ tgo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 karmelino

To nie jest czas na walki polityczne tylko o ludzi. Szyje z PISem pod stołem. Prezydentem nie będzie, ale ma chrapkę na wicepremiera?

! Odpowiedz
10 3 comedyhut

Brawa dla Jarosława... jednego za to, że ma jaja, drugiego za to, że udowadnia jakim jest cynikiem!

! Odpowiedz
35 9 ajwaj

PISa bez maski,
dla ratowania koryta, chetnie naraza miliony na KoronaVirusy. Czy w komisjach, wyborów gdzies itd.
Kodeks karny ma zagrozenia kara, za zamiar sprowadzenia katastrofy w wiekim rozmiarze

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil