REKLAMA

Kosiniak-Kamysz: premier narzuciła tempo

2014-10-01 13:08
publikacja
2014-10-01 13:08

Premier Ewa Kopacz narzuciła dobre tempo i trzeba je będzie przez rok utrzymać - powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz po expose szefowej rządu.

"Takie dobre tempo pani premier narzuciła i to dobre tempo trzeba przez rok utrzymać, bo czasu jest tyle, a nie więcej. Musimy każdy dzień, każdy tydzień, każdy miesiąc wykorzystać. Myślę, że to będzie bardzo intensywny rok" - powiedział minister dziennikarzom w środę w Sejmie.

Dodał, że expose objęło bodaj wszystkie obszary zainteresowania - od bezpieczeństwa zewnętrznego przez spokój wewnętrzny, bezpieczeństwo rodziny, edukację po zdrowie.

"Szczególnie mnie cieszy ta deklaracja o Instytucie Geriatrii, o specjalizacjach, rezydenturach dla wszystkich absolwentów medycyny. Bardzo dobre expose" - powiedział Kosiniak-Kamysz, który z wykształcenia jest lekarzem.

Pytany o słowa premier Kopacz dotyczące osobistego konfliktu liderów PO i PiS - Donalda Tusk i Jarosława Kaczyńskiego - Kosiniak-Kamysz powiedział, że to było dobre rozpoczęcie expose.

"PSL od dawna zabiegał o to, żeby skończyć wojnę na górze, która trwała pomiędzy dwiema partiami, a uosobieniem tych partii byli ich liderzy. Gdy jeden z liderów - pan premier Tusk udaje się do Brukseli, ma inne zajęcia, nie będzie się angażował w polską politykę w tym sensie bezpośrednim tak jak do tej pory, to stworzyła się przestrzeń do zakończenia wojny polsko-polskiej. To pani premier bardzo chciała chyba podkreślić i zaproponować taką zgodę narodową" - mówił minister.

Ewa Kopacz powiedziała w expose m.in., że "nad polskim życiem publicznym od lat, ciąży osobista niechęć Jarosława Kaczyńskiego do Donalda Tuska". Jak mówiła, nie chce tego oceniać, wie tylko, że Tusk nie będzie już uczestniczył w krajowej polityce. "Może to jest czas, powiem więcej, to jest najwyższy czas, żeby przełamać tę osobistą zapiekłość" - przekonywała Kopacz. Zaapelowała do Jarosława Kaczyńskiego o zdjęcie "z Polski tej klątwy nienawiści".

Po zakończeniu expose Kaczyński na sali sejmowej podszedł do Tuska i podał mu rękę. Szef PiS mówił później dziennikarzom, że powiedział Tuskowi, żeby nie wierzył w to, że on go nienawidzi i życzył mu powodzenia. (PAP)

ral/ mok/ bk/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Brombal
Donek nie wierz Kaczorowi - przeciez wiesz jak kłamać to sie nie daj nabrać.Donek wracaj spełnisz resztę swoich obietnic i obiecasz spełnienie obietnic obiecanych

Powiązane: Rząd Ewy Kopacz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki