Kosiniak-Kamysz: Kopacz gotowa do roli premiera

2014-09-05 15:59
publikacja
2014-09-05 15:59

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz ma wszelkie predyspozycje do tego, by pełnić najwyższe urzędy państwowe, już jest drugą osoba w państwie i jest na pewno gotowa do roli premiera - uważa minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz był pytany w piątek przez dziennikarzy w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie), czy Kopacz będzie dobrym premierem.

Kto będzie premierem, zdecyduje pan prezydent, bo on ma uprawnienia konstytucyjne w tym względzie. Dużo emocji w ostatnim czasie, wielkie sukcesy Polski, bo pamiętajmy, że szef Rady Europejskiej, trójka szefów komisji w Parlamencie Europejskim, najprawdopodobniej minister Elżbieta Bieńkowska w Komisji Europejskiej - to pokazuje, że Polska jest dziś najsilniej reprezentowanym krajem w strukturach unijnych. To jest ogromny sukces 25 lat wolności i 10 lat bytności Polski w UE - zauważył minister.

Zapytany, czy przyjmie ewentualną propozycję, by być ministrem w nowym rządzie odpowiedział: Będzie to dla mnie duży zaszczyt. Warto poczekać w tych tematach. Osobiście cieszę się z deklaracji i oceny mojej pracy przez prezesa PSL Janusza Piechocińskiego, bo to miłe po trzech latach usłyszeć, że praca, którą wykonuję, jest dobrze oceniana przez szefa - dodał Kosiniak-Kamysz.

Minister odwiedził w piątek w województwie świętokrzyskim powiaty skarżyski i starachowicki. Towarzyszył mu kandydat PSL w uzupełniających wyborach do Senatu w okręgu nr 82 (obejmuje wymienione powiaty oraz ostrowiecki, opatowski i sandomierski), Kazimierz Kotowski z zarządu województwa.

Kosiniak-Kamysz wspominał, że poznał Kotowskiego w czasie, gdy był on szefem Związku Powiatów Polskich, a on sam - niedoświadczonym ludowcem.

Pokazywał otwartą głowę samorządowca, budował politykę swojego powiatu i regionu, ale przekładał to też na doświadczenia w Związku Powiatów Polskich. To niezwykle ważna instytucja - jako minister widzę, ile rzeczy z nią opiniujemy. To doświadczenie, jakie zdobył z rynkiem pracy, z polityką społeczną, infrastrukturalną, z tym co się wiąże z przyciąganiem inwestorów do regionu, to może być ogromny zasób wiedzy i doświadczenia potrzebny w Senacie - mówił.

Kotowski ocenił kampanię wyborczą jako spokojną, bo wypadła w czasie wakacji. "Wybory uzupełniające to zupełnie inne zadania w porównaniu z kampanią, która odbywa się co cztery lata. Dziękuję moim konkurentom, że potrafiliśmy to przeżyć w sposób godny, bez zgiełku, zgrzytów i niepotrzebnych zdań" - powiedział.

Minister i kandydat na senatora odwiedzili w Skarżysku m.in. Centrum Integracji Społecznej. W Zespole Szkół w Łącznej wzięli udział w uroczystości upamiętniającej rocznicę wybuchu II wojny światowej. W Starachowicach uczestniczyli w spotkaniu poświęconym wpływowi miejscowej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na regionalny rynek pracy oraz lokalnym inicjatywom wspierającym zatrudnienie. (PAP)

ban/ par/ mag/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Rząd Ewy Kopacz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki