Kosiniak-Kamysz: Głosowałem za 500+ i jestem gwarantem tego programu

Głosowałem za programem 500+ i jestem gwarantem tego programu. Nikt nie składa wniosków o zmianę tego programu i bardzo dobrze - powiedział lider PSL, kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnił też, że nigdy jako prezydent nie podpisałby się pod ustawą podnoszącą wiek emerytalny.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda w siedzibie swojego sztabu wyborczego podpisał deklarację "Obronimy Polskę Plus", w której zobowiązał się, że jeżeli wygra wybory prezydenckie, wówczas nie dojdzie do likwidacji 500+ i 13. emerytury oraz podwyższenia wieku emerytalnego.

Do deklaracji tej lider PSL odniósł się podczas wtorkowej konferencji prasowej. "Mówiłem wielokrotnie, że głosowałem za programem 500+ i jestem gwarantem tego programu. Nikt nie składa wniosków o zmianę tego programu i bardzo dobrze, bo taki wniosek spotkałby się z naszą mocną reakcją" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Zwrócił uwagę, że "w czasach trudnych, gdy Polacy tracą pracę, 500+ może być jedynym źródłem dochodu - szczególnie dla rodzin wielodzietnych". "Mówiłem o tym już nie teraz, jak powiedział to pan prezydent, tylko dużo wcześniej byłem o to pytany i tutaj stanowisko jest trwałe" - stwierdził prezes PSL.

Jak dodał, "nikt nie mówi też o podnoszeniu wieku emerytalnego". "My wyciągnęliśmy lekcję z tego. Nigdy bym się pod taką ustawą jako prezydent RP - szczególnie w tej sytuacji - nie podpisał" - zapewnił Kosiniak-Kamysz, odpowiadając dziennikarzowi, który przypomniał, że za rządów PO-PSL podniesiono wiek emerytalny.

autorka: Daria Porycka

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil