Kosiniak-Kamysz: 85 proc. Polaków popiera bardziej emeryturę bez podatku niż 13. emeryturę

85 proc. Polaków popiera bardziej emeryturę bez podatku niż trzynastą emeryturę – mówił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas pierwszego czytania projektu "Emerytura bez podatku". Bardzo ważne jest, żeby emeryci mieli poczucie bezpieczeństwa – podkreślił.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

W środę Sejm zajmował się obywatelskim projektem zakładającym zwolnienie emerytów i rencistów z obowiązku płacenia podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Przedstawiając stanowisko klubu PSL-Kukiz'15, Kosiniak-Kamysz powiedział, że w efekcie projektowanych przepisów świadczenia wzrosłyby o ok. 300-350 zł.

"Kiedyś wprowadzono podatki, ubruttowiono emeryturę i tego nie robiliśmy my podczas naszych rządów, tylko robiliście to wy, szanowni państwo z prawej strony sali politycznej, bo wy rządzicie w Polsce przez 15 lat. Byliście w AWS, rządziliście, wprowadzaliście OFE, które teraz będziecie likwidować, wprowadziliście wtedy właśnie podatki od emerytur" – powiedział.

Wskazał, że "85 proc. Polaków (...) popiera bardziej emeryturę bez podatku niż trzynastą emeryturę". "My się cieszymy z każdego wsparcia. (...) Dobrze, że jest wsparcie w postaci trzynastej emerytury. Ale niedobrze, że to nie jest wsparcie systemowe, że ono nie jest na stałe, tylko zależy od widzimisię, od tego, czy to jest rok wyborczy" – dodał.

"Bardzo ważne jest, żeby emeryci mieli poczucie bezpieczeństwa. Ceny rosną. Ostatnie dane Eurostatu pokazują, że Polska jest na 6. miejscu pod względem wzrostu cen towarów i usług. Inflacja jest w Polsce dwa razy wyższa niż średnia europejska. To pokazuje, jak mocno dzisiaj trzeba stanąć po stronie emerytów i rencistów" – powiedział.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska

ozk/ joz/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 trooper

Nie lepiej zwiększyć próg podatkowy zamiast zwalniać całą grupę społeczną z płacenia podatków. Taki na emeryturze 20 tys zł na miesiąc też ma nie płacić od dochodu podatku? Dlaczego?

! Odpowiedz
0 10 falcon18

Powiedział minister rodziny,pracy i polityki społecznej który był odpowiedzialny przez 3 lata za ubezpieczenia i fundusze emerytalne.

! Odpowiedz
1 23 bigwit

Wladziu szkoda że nie miałeś takich dobrych pro społecznych pomysłów jak przez 8 lat wraz z kolegami rządziliscie, oswieciło Cię dopiero w ławkach opozycji :).KOMEDIA

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne