Kościński: naszą rolą jest tworzyć legislację, która będzie eliminować nadużycia z rynku

Naszą rolą jest słuchać i tworzyć legislację, która będzie dla wszystkich równa i sprawiedliwa oraz będzie eliminować nadużycia z rynku - powiedział we wtorek podczas VIII Forum Cen Transferowych minister finansów Tadeusz Kościński.

(Ministerstwa Finansów)

Podczas VIII Forum Cen Transferowych odbyła się dyskusja nad kluczowymi zagadnieniami dotyczącymi cen transferowych, służąca opracowaniu takich rozwiązań, które będą uwzględniać zarówno interes finansów publicznych, jak też będą akceptowane przez uczestników rynku i stosowane w praktyce gospodarczej.

"Państwo są naszymi klientami i wiecie najlepiej, co i jak powinniśmy wdrażać. Naszą rolą jest słuchać i tworzyć legislację, która będzie dla wszystkich równa i sprawiedliwa oraz będzie eliminować nadużycia z rynku" - powiedział uczestnikom Forum minister.

Jednym z tematów obrad było zagadnienie informacji o cenach transferowych (TPR), czyli nowego standardu raportowania w zakresie cen transferowych.

"Bardzo dziękuję, że jesteście Państwo tutaj w tak licznym gronie. Wasz głos jest dla nas bardzo ważny. Na bazie tego forum uruchomiliśmy też inne fora, np. #MDR, żeby prowadzić aktywny dialog" - dodał Kościński.

Forum Cen Transferowych jest zespołem opiniodawczo-doradczym przy ministrze finansów, powołanym na podstawie zarządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie utworzenia Forum Cen Transferowych, działającym także w oparciu o procedurę opracowywania dokumentów grup roboczych. Forum stanowi platformę współpracy i wymiany poglądów pomiędzy administracją podatkową a podatnikami w zakresie cen transferowych. Forum przygotowuje rekomendacje, opinie, analizy, wnioski oraz propozycje dotyczące uproszczenie i uszczelnienia funkcjonowania systemu podatkowego w zakresie cen transferowych. (PAP)

Autor: Piotr Gozdowski

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 9 carlito1

Ekhm....Że, zacytuję " sprawiedliwość sprawiedliwością ale musi być po naszej stronie"

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil