REKLAMA

Kościński: Zniesienie 80 proc. obostrzeń możliwe na przełomie I i II kwartału

2021-01-13 10:18
publikacja
2021-01-13 10:18
Ministerstwo Finansów

W ciągu najbliższych 2-3 tygodni obostrzenia powinny być mniejsze, a na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku 80 proc. z nich “zacznie znikać” - zapowiedział minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

“Mam nadzieję, że już za 2-3 tygodnie obostrzenia będą trochę mniejsze, że szczepionka zacznie działać (...), a za 2-3 miesiące możemy myśleć, że powoli wracamy do normalności” - powiedział szef resortu finansów w Money.pl.

“Niektóre obostrzenia zostaną dość długo, ale myślę, że 80 proc. tych obostrzeń na przełomie pierwszego i drugiego kwartału zacznie znikać” - dodał.

Rząd zdecydował w poniedziałek, że obecne obostrzenia wprowadzane w wyniku pandemii będą przedłużone do 31 stycznia.

Wśród obowiązujących do końca stycznia obostrzeń są te dotyczące zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób, obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowania dystansu 1,5 m oraz dystansu 100 m w przypadku zgromadzeń.

Ponadto wciąż - do końca stycznia - obowiązuje zamknięcie restauracji, które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz. W sklepach i galeriach handlowych (w których otwarte są tylko niektóre sklepy) obowiązuje możliwość wpuszczania 1 klienta na 15 m kw. Czynne mogą być jedynie hotele pracownicze oraz hotele dla medyków.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (30)

dodaj komentarz
harrytracz
Macie problem zacni rządzący. Europa się zamyka a wam Polacy się buntują i chcą się otwierać. Musicie wybrać albo ustąpicie i przywrocić zabrane wolności albo miec przeciwko sobie cały naród i wysługiwać się tym, którzy kręcą tą całą pandemia
harrytracz
Na przełomie kwartału to tego gościa już na taczkach wywiozą. Kolejni przedsiębiorcy się buntują i otwierają a zestrachany rząd lada moment wycofa się z obostrzeń.
golestan
Ten Pan już pokazał swoją wiarygodność w sprawie podatku handlowego, czyli zerową! Dlaczego miałoby być inaczej w przypadku zniesienia obostrzeń. Jutro, jak wszyscy inni figuranci tego rządu (cebuli), on powie odwrotnie jak tylko jego mocodawcy mu każą, i nikt nawet nie kiwnie palcem. Jedno jest jednak pewne: tłusty Ten Pan już pokazał swoją wiarygodność w sprawie podatku handlowego, czyli zerową! Dlaczego miałoby być inaczej w przypadku zniesienia obostrzeń. Jutro, jak wszyscy inni figuranci tego rządu (cebuli), on powie odwrotnie jak tylko jego mocodawcy mu każą, i nikt nawet nie kiwnie palcem. Jedno jest jednak pewne: tłusty kotek ze zdjęcia i tak pobierze swoją tłustą pensyjkę.
meryt
golestan "Jedno jest jednak pewne: tłusty kotek ze zdjęcia i tak pobierze swoją tłustą pensyjkę"

Chuda pensyjka, chudy kotek :)

I chudy kotek chce tłustą pensyjkę :)
darekprawdecinapisze
Nie podał którego roku...
darekprawdecinapisze
Jednak podał ale zapewne sie pomylił
meryt
"na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku" :)
meryt odpowiada darekprawdecinapisze
darekprawdecinapisze "Jednak podał ale zapewne sie pomylił"

Ty się pomyliłeś :)

darekprawdecinapisze "'Nie podał którego roku..."
m00zyk
Każdy wie, że w czasie kryzysu cash is the king. A cash mają teraz w zdecydowanej większości rządy i wielkie korporacje. Resztę można sobie dośpiewać...
meryt
m00zyk "Każdy wie, że w czasie kryzysu cash is the king. A cash mają teraz w zdecydowanej większości rządy i wielkie korporacje."

759 ml zł - Depozyty gospodarstw domowych, XI 2020
321 mld zł, przedsiębiorstwa.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki