REKLAMA
WAŻNE

Kościński: Każda osoba, która otrzyma niższą pensję za styczeń, dostanie wyrównanie

2022-01-26 15:03
publikacja
2022-01-26 15:03
Kościński: Każda osoba, która otrzyma niższą pensję za styczeń, dostanie wyrównanie
Kościński: Każda osoba, która otrzyma niższą pensję za styczeń, dostanie wyrównanie
fot. @MF_GOV_PL / / Twitter

Mogą zdarzyć się sytuacje, że pod koniec miesiąca niektóre osoby otrzymają niższą pensję niż w grudniu; każda taka osoba dostanie wyrównanie – zapewnił minister finansów Tadeusz Kościński. Resort prowadzi cykl livechatów i webinarów poświęconych podatkowej części "Polskiego ładu".

Darmowy program do rozliczania
PIT 2021/2022
Pobierz e-pity 2021 Uruchom on-line

Od 8 stycznia br. obowiązuje rozporządzenie ministra finansów ws. przedłużenia terminów poboru i przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w 2022 r. Zgodnie z nim wysokość zaliczek u pracowników czy zleceniobiorców osiągających miesięczny przychód do 12 800 zł brutto powinna być pobierana w wysokości nie wyższej, niż kwota zaliczki obliczanej na zasadach obowiązujących 31 grudnia 2021 r.

"Jeśli pracownik otrzymał niższe wynagrodzenie za styczeń, dostanie niezwłocznie wyrównanie od pracodawcy" – podkreślił minister Kościński, cytowany w informacji przekazanej PAP przez resort finansów. Jednocześnie zachęcił takie osoby do kontaktu z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową.

"Z kolei kadry płacowo-finansowe zapraszam m.in. na livechaty i webinary z naszymi ekspertami czy do bazy Q&A, którą można znaleźć np. na portalu wiecejwportfelach.gov.pl. Cały czas jesteśmy do państwa dyspozycji. Jesteśmy też w stałym kontakcie ze środowiskiem księgowych, producentami oprogramowania do programów kadrowo-płacowych czy doradcami podatkowymi" – powiedział Kościński.

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa prowadzą akcję informacyjno-szkoleniową nt. podatkowego Polskiego Ładu. W 2021 r. odbyło się 20 webinarów i szkoleń, w których wzięło udział ponad 24 tys. osób.

Chcesz rozliczyć PIT za 2021 rok?
Uruchom on-line

"Od stycznia, chcąc pomóc w interpretacji przepisów związanych z podatkowymi aspektami Polskiego Ładu, w tym tych związanych z rozporządzeniem dotyczącym zaliczek, rozpoczęliśmy cykl livechatów i webinarów. Dotychczas wzięło w nich udział ok. 67 tys. uczestników" – poinformował szef MF.

Organizowane są też webinary dla lokalnej społeczności. Działa infolinia Krajowej Informacji Skarbowej, można kontaktować się również przez formularz online. Z ofertą wsparcia dla przedsiębiorców i nauczycieli telefonicznie kontaktowała się Krajowa Administracja Skarbowa - przekazał resort.

Informacje o podatkowej reformie, w tym poradniki i bazę Q&A można znaleźć na portalach podatki.gov.pl i więcejwportfelach.gov.pl. Portale są cały czas uzupełniane - zapewniło MF. (PAP)

kmz/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (19)

dodaj komentarz
lorelie
Polska nie obsadza ministerstwa finansów i spraw zagranicznych !!!
dziadekjarek
Jarek nie ma wpływu ma takie rzeczy
lorelie odpowiada dziadekjarek
i tak was banderowcu rozparcelują :) ku uciesze Polaków.
itso_sprzezenie
Kościński to jesteś moim Robin Chudem czy nie bo ja tu mam widownie i co ja mam ludziom mówić no ale skoro wszyko zawsze sie kończy sukcesem w ministerstwach inaczej być nie może to wszystko jest na dobrej drodze do okradania bogatych i dawaniu ale puki co to biednym zabieracie ? już się nawet w tym komentarzu pogubiłem tak czy siak SUKces
428ustka
narobili dziadostwa zeby nikt sie nie polapal z teraz sami nie potrafia z tego wyjsc
ja3
Co roku w grudniu dostawałem obniżkę pensji, czasami też w listopadzie, więc jak mi wyrównają, to będę jeszcze bardziej w du*. Wypłata w poniedziałek. Staram się być dobrej myśli...
krachsonn
Tego widać komuna zniszczyła.
Nieład Kościańskiego w pełnej krasie.
pozhoga
"Kościński: Każda osoba, która otrzyma niższą pensję za styczeń, dostanie wyrównanie"

Ale potem, w rozliczeniu za 2022 rok oddadzą?

Pamiętam, jak ten typ siedział na wideokonferencji podczas jednego ważnego wydarzenia dla biznesu jesienią 2021. Siedział rozparty i ze znudzoną-zadowoloną miną walił przedsiębiorcom,
"Kościński: Każda osoba, która otrzyma niższą pensję za styczeń, dostanie wyrównanie"

Ale potem, w rozliczeniu za 2022 rok oddadzą?

Pamiętam, jak ten typ siedział na wideokonferencji podczas jednego ważnego wydarzenia dla biznesu jesienią 2021. Siedział rozparty i ze znudzoną-zadowoloną miną walił przedsiębiorcom, którzy mu pensję płacą, dyrdymały o Polskim Nieładzie.

I wtedy zrozumiałem, że to będzie jedna wielka klapa: bo jak się wprowadza ,,największą reformę podatkową od lat" to minister finansów powinien mieć podkrążone oczy i jak z rękawa sypać szczegółami konsultacji z biznesem, doradcami i pracownikami.
wjagus
Świetnie! Można nikomu nie zapłacic, a rząd i tak wyrówna!

Powiązane: Polski ład - Niskie podatki

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki