REKLAMA

Korzystne zmiany dla kolejnej grupy rezygnującej z pracy

2013-07-13 17:31
publikacja
2013-07-13 17:31

Korzystne zmiany dla kolejnej grupy osób rezygnujących z pracy, by opiekować się dzieckiem. Państwo opłaci za nich składki emerytalno-rentowe.

Nowe prawo obejmie prowadzących firmy, zatrudnionych na umowę-zlecenie oraz rolników. Za osoby nieubezpieczone, a mające co najmniej półroczny staż ubezpieczeniowy, opłacone zostaną jedynie składki emerytalne.

Kolejne kontrowersyjne działanie ZUS-u» Kolejne kontrowersyjne działanie ZUS-u

Do znowelizowanej ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych Senat wprowadził wczoraj kilka poprawek. Jedna z nich mówi, że z ustawy skorzystają osoby wychowujące dzieci do lat pięciu - a nie czterech, jak uchwalił Sejm. Poprawka ma związek z niedawnymi zmianami w Kodeksie pracy wydłużającymi do roku urlopy macierzyńskie. Przy ich uchwalaniu wydłużono możliwość korzystania z urlopu wychowawczego do ukończenia przez dziecko 5. roku życia. Przewodniczący senackiej komisji rodziny i polityki społecznej Mieczysław Augustyn, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że Senat skorygował tę rozbieżność.

Pozostałe poprawki Senatu mają charakter uściślający. Musi je jeszcze zatwierdzić Sejm.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Danuta Zaczek/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~htggnbgvb
budujemy elektrorat przed wyborami!!! tym damy a tym co pracują uczciwie zabierzemy. Tylko tych drugich coraz mniej w tym kraju bo maja dosyc bycia frajerami.
~beastieboy
Platformers-transformers w sekundę z liberałów w komuchów!
~v1
Czemu tylko do 5 a nie 18lat? Przecież Polska to taki bogaty kraj

Powiązane: Budżet rodziny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki