REKLAMA

Reaktywacja koronawirusa w Wuhanie

2021-08-03 08:52
publikacja
2021-08-03 08:52
Reaktywacja koronawirusa w Wuhanie
Reaktywacja koronawirusa w Wuhanie
fot. Li Ke/Utuku/Ropi / / ZUMA Press

Władze miasta Wuhan w środkowych Chinach zarządziły we wtorek masowe badania przesiewowe wszystkich 11 mln mieszkańców na COVID-19 w związku z wykryciem tam pierwszych nowych lokalnych objawowych przypadków zakażenia koronawirusem od ponad roku.

Miejskie służby medyczne zgłosiły w poniedziałek wykrycie infekcji u siedmiu pracowników napływowych. To pierwsze nowe przypadki lokalne odnotowane w Wuhanie, odkąd wiosną 2020 roku po bezprecedensowym, ponad dwumiesięcznym lockdownie miastu udało się powstrzymać pierwszą falę pandemii.

Chiny mierzą się obecnie z największą jak dotąd falą zakażeń niebezpiecznym wariantem Delta. Pierwsze infekcje wykryto w połowie lipca w Nankinie, a stamtąd – między innymi poprzez turystów odwiedzających znaną atrakcję w prowincji Hunan - patogen rozprzestrzenił się na co najmniej osiem innych regionów.

Łącznie od połowy lipca w Chinach wykryto już ponad 400 objawowych przypadków, w których do zakażenia doszło na terenie kraju. Według władz jako pierwsi wariantem Delta zakazili się pracownicy nankińskiego lotniska czyszczący kabinę samolotu przybyłego z Rosji.

Po opanowaniu pierwszej fali zakażeń chińskie władze przyjęły zasadę „zero tolerancji” dla koronawirusa i stanowczo reagują na niewielkie ogniska, które sporadycznie pojawiają się w kraju. Stosują również duże ograniczenia możliwości wjazdu z zagranicy i surową kwarantannę przyjezdnych.

W ostatnich dniach, by powstrzymać szerzenie się koronawirusa, lokalne władze niektórych miast i regionów dodatkowo zacieśniły kontrole podróżnych. Część miast, w których wykryto zakażenia, prowadzi badania przesiewowe, a niektóre dzielnice Pekinu objęto lockdownem.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: Chiny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
carlito1
Jak oni przeżyli bez szprycy????
nonnn
ludziska musimy zdac sobie sprawe ze dla przetrwania jakosci gatunku wszelkie kataklizmy, wirusy, bakterie sa pomocne, natura wie co robi, czlowiek swoimi ingerencjami szczepieniami oslabia tylko sie genetycznie, dlatego wazna jest wolnosc wyboru bo natura zawsze mieli tych co dokonuje zlych wyborow, dzieki czemu ewolucja idzie w ludziska musimy zdac sobie sprawe ze dla przetrwania jakosci gatunku wszelkie kataklizmy, wirusy, bakterie sa pomocne, natura wie co robi, czlowiek swoimi ingerencjami szczepieniami oslabia tylko sie genetycznie, dlatego wazna jest wolnosc wyboru bo natura zawsze mieli tych co dokonuje zlych wyborow, dzieki czemu ewolucja idzie w dobrym kierunku, bez fetyszyzmu medycznego, zobaczcie jakie sa schorowane zwierzeta domowe a jak radza sobie dzikie zwierzeta w dzungli.
pozhoga
Zaczyna się piąta fala, wariant epsilon, mutacja czonkińsko-mandżurska. Chronić przed nią będą tylko maseczki FFP-148/97 pod warunkiem noszenia ich na czubku głowy i robienia przysiadów co 15 kroków. Big pharma wprowadzi ,,szczepionki" na pierwszym etapie testów wykonane w technologii fotonowo-polimerowej z elementami Zaczyna się piąta fala, wariant epsilon, mutacja czonkińsko-mandżurska. Chronić przed nią będą tylko maseczki FFP-148/97 pod warunkiem noszenia ich na czubku głowy i robienia przysiadów co 15 kroków. Big pharma wprowadzi ,,szczepionki" na pierwszym etapie testów wykonane w technologii fotonowo-polimerowej z elementami mikro fuzji termojądrowej, które sprzeda rządom wolnych i demokratycznych państw po okazyjnej cenie 1000 USD za sztukę wcale na tym nie zarabiając. O konieczności przymusowego szczepienia ludków tymiż ,,szczepionkami" przekonają wolne i demokratyczne media oraz współczesny Mesjasz - Bill Gates do spółki z obiektywną i 100%-naukową WHO. Elon Musk będzie je dodawał gratis do każdej Tesli, a mała Greta powie dzieciom co mają o tym myśleć.
talmud
ciekawe jaka jest "prawdziwa kolebka wirusa".......LOL

https://www.youtube.com/watch?v=gsDlHprql-g

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki