Trump: Wybory prezydenckie odbędą się zgodnie z planem

Prezydent Donald Trump zapewniał w piątek, że pandemia koronawirusa nie opóźni zaplanowanych na 3 listopada wyborów prezydenckich w USA. Odrzucił przy tym pomysł przygotowania każdego stanu do głosowania korespondencyjnego.

(fot. Andrew Kelly / FORUM)

Przemawiając na konferencji prasowej w Białym Domu, Trump opowiedział się przeciwko głosowaniu korespondencyjnemu. Jego zdaniem przy tak zorganizowanych wyborach "wiele ludzi będzie (w nich) oszukiwało".

"Myślę, że ludzie powinni głosować z dowodem tożsamości" - powiedział Trump. "To nie powinno być głosowanie korespondencyjne. Powinno być tak, że idziesz do wyborczego stanowiska i dumnie się pokazujesz. Nie wysyłasz (głosu) listownie, gdzie ktoś może to wziąć, różne złe rzeczy mogą się stać (...)" - tłumaczył.

Szefowa amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i Demokraci uważają, że negocjowany nowy pakiet ustawodawczy, dotyczący koronawirusa, powinien przewidywać dodatkowe środki na głosowanie korespondencyjne.

Pelosi twierdzi, że potrzeba co najmniej 2 miliardów dolarów, by umożliwić sprawne głosowanie w ten sposób. W przyjętym już przez Kongres i podpisanym przez prezydenta pakiecie stymulacyjnym przewidziano na to ok. 400 mln dol. Środki te mają otrzymać władze stanowe, by odpowiednio przygotowały się do wyborów oraz prawyborów.

Na 3 listopada zaplanowano w USA wybory prezydenckie. Trump zapewniał w piątek, że odbędą się w tym terminie.

Proces prawyborów - wyłaniania partyjnego kandydata - zakłócił w USA koronawirus. Z obawy o zdrowie głosujących kilkanaście stanów przełożyło swoje prawybory; nie odbywają się wiece wyborcze.

Najbliższe prawybory mają planowo odbyć się we wtorek w Wisconsin; prawo do ich odwołania ma sąd federalny. Władze tego stanu na północy USA przygotowują się do głosowania, ale - jak pisze portal Politico - trudno jest znaleźć chętnych do pracy w komisjach. Mieszkańcom Wisconsin - podobnie jak większości Amerykanów - nakazano pozostać w domach i opuszczać je jedynie wtedy, gdy jest to rzeczywiście konieczne.

Władze Wisconsin rozważają obecnie całkowite przejście na głosowanie korespondencyjne; trwają w tej sprawie negocjacje. 

mobr/ zm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 jes

Po co nam wybory jak i tak prezydentem jest Nieinternowany?

! Odpowiedz
3 10 ajwaj

Prez. Trump wie devil-state = deep-state chce wyborów listami, sekta satanistów PAD & Co. PISy wlacznie > big przekret
__________________
""""Grupy George'a Sorosa forsują program w głosowaniu korespondencyjnym.

Postępowe organizacje, wielu wspieranych przez działacza miliardera George'a Sorosa, znajdują się na pierwszej linii kampanii opowiadającej się za systemem „głosuj pocztą” w nadchodzących wyborach prezydenckich.
Republikanie szczególnie obawiają się oszustwa wyborcy, ponieważ głosowanie korespondencyjne byłoby znacznie trudniejsze do uwierzytelnienia.

„Rzeczy, które tam mieli, były szalone” - powiedział Trump. „Mieli takie rzeczy - poziomy głosowania, że jeśli kiedykolwiek zgodzisz się na to, nigdy nie wybierzesz republikana w tym kraju”.

https://www.breitbart.com/politics/2020/04/03/george-soros-groups-pushing-democrat-scheme-mail-voting/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ajwaj

Paralelnie do choroby virusa,
leci wiele innych zaszlosci np. NWO-prez. Trump itd
Prez. Trump ma prawa stanu wyjatkowego np.

! Odpowiedz
2 2 itsofunyy

Kara musi być za doprowadzenie do epidemii !!! zamykamy koryto ludzie !!! :)

! Odpowiedz
3 8 jordanbelford

Strategia Jareczka jest taka czekamy do końca z wyborami, jeżeli sytuacja się nie zmieni, odwołuje wybory, oczywiście ogłasza to Andrej że to jego decyzja, co zyskuje w oczach, innej populacji niż radykalni zwolennicy pisu, litościwy prezydent fafary, no chyba że Jarek ma taką moc że rozgoni wirusa, i wybory będą. Osobiście uważam że są ważniejsze teraz sprawy, wirus, gospodarka kuca, wystarczy mały zapalnik, i cały ten rząd i reszta kamratów zostanie pogoniona. Żeby nie było peło, i pesel mieli swój czas więc układ cały czas trwa wymieniają się tylko ławkami

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
31 26 pakamera

Opozycyjni kandydaci w wyborach prezydenckich w Polsce,zgodzą się na przeprowadzenie wyborów pod jednym warunkiem,że nie wygra ich Andrzej Duda.Reszta jest bez znaczenia.

! Odpowiedz
15 31 andrz464

Propaganda zaćmiła ci rozum. W maju będziemy mieli dalej stan epidemiologiczny i autentyczne zagrożenie lawinowym zwiększeniem chorych. Wyjaśnij mi za to dlaczego nie można ich zrobić w listopadzie ? Tak jak w Stanach.

! Odpowiedz
5 12 and00 odpowiada andrz464

Bo kadencja Dudy kończy się 6 Sierpnia 2020

Poczytaj konstytucję
Art. 127.
2. Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany na pięcioletnią kadencję i może być ponownie wybrany tylko raz.
Art. 128.
1. Kadencja Prezydenta Rzeczypospolitej rozpoczyna się w dniu objęcia przez niego urzędu.

Kadencję rozpoczął 2015, czyli jest proste i oczywiste że od 7 Sierpnia nie będziemy mieli prezydenta, i żaden stan wojenny ani inny tego nie zmieni

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 7 jkl777 odpowiada and00

Uuu... a to teraz mamy jakiegos?

! Odpowiedz
0 0 itsofunyy odpowiada and00

Tymczasowego Prezydenta Proszę może być kobieta była premier Szydło się nada

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil