REKLAMA

Polacy pracujący za granicą z obowiązkową kwarantanną

2020-03-25 20:43
publikacja
2020-03-25 20:43

Objęcie kwarantanną osób, które przekraczają granicę w drodze do pracy, to odpowiedź na wnioski wojewodów przygranicznych – podkreślił w środę wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Jak zaznaczył, w niemieckich landach przygranicznych rośnie skala zarażeń koronawirusem.

/ fot. Matthias Wehnert / Shutterstock

Wiceszef MSWiA w RMF FM odniósł się do wprowadzonego w związku z epidemią przez rząd kolejnego obostrzenia dotyczącego przekraczania granicy. Zgodnie z nowym rozporządzeniem od północy z czwartku na piątek obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy zostanie nałożona też na tych, którzy przekraczają granicę w drodze do pracy i z pracy.

Według Pobożego rozszerzenie obowiązkowej kwarantanny o pracowników wynika m.in. ze wzrostu skali zarażeń koronawirusem w miejscowościach po stronie niemieckiej. Jak zaznaczył, kwarantanna dotyczyć będzie także osób pracujących w niemieckiej służbie medycznej, które są szczególnie narażone na zachorowanie na COVID-19.

"Wreszcie, i to chyba najważniejsza kwestia, jest to odpowiedź na wnioski wojewodów województw przygranicznych" – podkreślił wiceminister.

Poboży zapewnił, że celem rządu jest przerwanie łańcucha epidemicznego. "Tylko w ten sposób można to zrobić – wprowadzając kolejne restrykcje - tak, aby dbać o bezpieczeństwo obywateli" – dodał.

Polska przedłużyła ponadto kontrolę na granicy wewnętrznej z Unią Europejską do 13 kwietnia br. Szef MSWiA Mariusz Kamiński, informując o tym w środę, zapewniał, że nie wpływa to na transport towarów. Jak wskazywał komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga, kierowcy samochodów ciężarowych są zwolnieni z kwarantanny.

Autorka: Agnieszka Ziemska

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki