REKLAMA

Karty i telefony wypierają gotówkę w pandemii

2020-03-19 06:42
publikacja
2020-03-19 06:42

W ostatnich dniach w Polsce wzrasta liczba transakcji bezgotówkowych - czytamy w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolitej". Jak zauważa dziennik, taki sposób płatności promują teraz zarówno rząd, jak i sklepy, banki czy organizacje płatnicze.

/ fot. whitelook / Shutterstock

Gazeta zaznacza, że pandemia koronawirusa ma wpływ na sposoby płatności za codzienne zakupy. Jak podkreślają autorzy materiału, do płatności bezgotówkowych zachęcają i sklepy i rządzący. Apelował w tej sprawie m.in. premier Mateusz Morawiecki. Podobne apele - jak zauważa "Rz" - płyną z banków.

"W ostatnich dniach zauważamy wzrost transakcji bezgotówkowych. Oprócz tego podejmujemy działania komunikacyjne skoncentrowane na profilaktyce: przypominamy wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz głównego inspektora sanitarnego (GIS) i promujemy zasady higieny, które wspierają zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów" – mówi cytowana przez "RZ" Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidla.

Wzrost transakcji bezgotówkowych zanotował m.in. bank PKO BP oraz Orlen.

"Obserwujemy lawinowy wzrost popularności naszej aplikacji Orlen Pay, co świadczy o tym, że klienci naszych stacji bardzo odpowiedzialnie pochodzą do kwestii ograniczenia kontaktów w obliczu koronawirusa" – napisał na Twitterze cytowany przez "Rz" Michał Kos z działu PR Orlenu.(PAP)

mchom/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (4)

dodaj komentarz
marcing14
Tak jak mówił trader21. Wykorzystają kryzys, by walczyć z gotówką i obniżą stopy procentowe, by klasa średnia traciła oszczędności. W imię zdrowia ludzie zgodzą się na wszystko
eagleeye
Po to poniekąd ta na początku epidemia obecnie pandemia została tak nagłośniona.
33karol33
telefony które macamy co chwila w przeciwieństwie do gotówki
carlito1
Miód na uszy zwolenników niewoli finansowej .....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki