Karty i telefony wypierają gotówkę w pandemii

W ostatnich dniach w Polsce wzrasta liczba transakcji bezgotówkowych - czytamy w czwartkowym wydaniu "Rzeczpospolitej". Jak zauważa dziennik, taki sposób płatności promują teraz zarówno rząd, jak i sklepy, banki czy organizacje płatnicze.

(fot. whitelook / Shutterstock)

Gazeta zaznacza, że pandemia koronawirusa ma wpływ na sposoby płatności za codzienne zakupy. Jak podkreślają autorzy materiału, do płatności bezgotówkowych zachęcają i sklepy i rządzący. Apelował w tej sprawie m.in. premier Mateusz Morawiecki. Podobne apele - jak zauważa "Rz" - płyną z banków.

"W ostatnich dniach zauważamy wzrost transakcji bezgotówkowych. Oprócz tego podejmujemy działania komunikacyjne skoncentrowane na profilaktyce: przypominamy wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz głównego inspektora sanitarnego (GIS) i promujemy zasady higieny, które wspierają zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów" – mówi cytowana przez "RZ" Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidla.

Wzrost transakcji bezgotówkowych zanotował m.in. bank PKO BP oraz Orlen.

"Obserwujemy lawinowy wzrost popularności naszej aplikacji Orlen Pay, co świadczy o tym, że klienci naszych stacji bardzo odpowiedzialnie pochodzą do kwestii ograniczenia kontaktów w obliczu koronawirusa" – napisał na Twitterze cytowany przez "Rz" Michał Kos z działu PR Orlenu.(PAP)

mchom/ mark/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 10 marcing14

Tak jak mówił trader21. Wykorzystają kryzys, by walczyć z gotówką i obniżą stopy procentowe, by klasa średnia traciła oszczędności. W imię zdrowia ludzie zgodzą się na wszystko

! Odpowiedz
0 5 eagleeye

Po to poniekąd ta na początku epidemia obecnie pandemia została tak nagłośniona.

! Odpowiedz
0 9 33karol33

telefony które macamy co chwila w przeciwieństwie do gotówki

! Odpowiedz
1 17 carlito1

Miód na uszy zwolenników niewoli finansowej .....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne