REKLAMA

150 osób bezdomnych we Wrocławiu objętych kwarantanną

2020-03-17 13:59
publikacja
2020-03-17 13:59

150 osób bezdomnych objęto we Wrocławiu kwarantanną, po tym jak u jednego mężczyzny, przebywającego w noclegowni przy ul. Małachowskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

/ fot. Srdjan Randjelovic / Pexels

Mężczyzna, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu Anna Józefiak-Materna poinformowała we wtorek, że w związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem jednej z osób przebywających w noclegowni przy ul. Małachowskiego, w niedzielę podjęto decyzję o zamknięciu i odizolowaniu wszystkich osób przebywających w placówce.

Łącznie kwarantanną objęto 150 osób. Połowa z nich została przeniesiona do zbiorowego miejsca kwarantanny, a druga połowa została odizolowana w noclegowni przy Małachowskiego. Bezdomni poddani kwarantannie są pod opieką wolontariuszy ze schroniska Brata Alberta. Mają zapewnione trzy posiłki na dobę.

Dyrektor wrocławskiego MOPS-u poinformowała, że w porozumieniu ze służbami trwa poszukiwanie drugiej lokalizacji do przejścia zbiorowej kwarantanny. „Po przeniesieniu mieszkańców noclegownia, z uwagi na specyficzny profil swojej działalności, zostanie zdezynfekowana i ponownie uruchomiona” - przekazała dyrektor.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki