Oni muszą wysyłać SMS przed wyjściem z domu

Władze Azerbejdżanu poinformowały w czwartek, że od 5 do 20 kwietnia w kraju będą obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się w związku z Covid-19. Obostrzenia zakładają konieczność wysłania do władz SMS-a przed wyjściem z domu.

(fot. MATIAS BAGLIETTO / Reuters)

Cytowany przez azerski portal Trend sztab operacyjny przy rządzie w Baku przekazał, że wprowadzony na terytorium kraju obowiązek ma na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przewiduje on, że obywatele Azerbejdżanu od 5 kwietnia w celu wyjścia z domu powinni wysłać na specjalny numer wiadomość SMS i otrzymać pozwolenie - dodano.

W wiadomości należy wskazać cel wyjścia z domu i potwierdzenie tożsamości.

Dom można opuścić jedynie w związku z pilnymi potrzebami zdrowotnymi, by zrobić zakupy spożywcze lub kupić inne artykuły pierwszej potrzeby oraz lekarstwa, by skorzystać z usług bankowych i pocztowych i by uczestniczyć w pogrzebie bliskiego krewnego - wyjaśnił sztab, cytowany przez Trend. Obostrzenia nie dotyczą m.in. przedstawicieli władz.

W Azerbejdżanie stwierdzono dotąd 400 przypadków zakażenia koronawirusem - ogłosił w czwartek rzecznik azerskiego rządu Ibrahim Mammadow. Pięć osób chorych na Covid-19 zmarło, a 26 uznano za wyleczone. 

ndz/ mal/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil