Koronawirus uderzył w miejskie dochody

2020-06-03 06:47
publikacja
2020-06-03 06:47

Około 2 mld zł stracą do końca tego roku największe miasta wskutek walki z koronawirusem – podaje w środę "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na dane Unii Metropolii Polskich.

/ fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM
Z wyliczeń Unii Metropolii Polskich wynika, że do końca tego roku największe miasta - wskutek walki z koronawirusem - stracą ok. 2 mld zł.

"Dane obejmują zarówno straty już poniesione, jak i te przewidywane do końca roku. Ale przy założeniu, że obostrzenia sanitarne potrwają jedynie do końca czerwca" - zaznacza "DGP".

Jak wskazuje, na największym minusie są dochody ze sprzedaży biletów komunikacji miejskiej – prawie 740 mln zł. Z kolei przewidywane skutki zwolnień lub obniżek czynszów za miejskie lokale użytkowe oszacowano na ponad 207 mln zł.

ozk/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
artur17
Kto zacznie rozliczać samorządowców? Plaża na DWA zimowe miesiące nad Wisłą w Warszawie za 100.000 zł, palety na skrzyżowaniu za MILION zł , dotacja na szkolenie LEWICOWYCH BOJÓWEK 3.500.000 zł. To wydatki miasta stołecznego Warszawa.
Z drugiej strony podwyżki dla mieszkańców bo kasy nie ma.
hybryda1
Wszystkie wasze lipne statystyki opieraja sie na testach. TESTY, KTORYMI WAS STRASZA WYKRYWAJA WASKI KAWAŁEK KODU GENETYCZNEGO, KTORY JEST W WIELU, WIELU PATOGENACH, BAKTERIACH, GRZYBACH, EGZOSOMACH! SAM JEGO TWORCA NOBLISTA POWIEDZIAŁ, ZE ON NIE SŁUZY DO WYKRYWANIA KORONAWIRUSA!!! ZROB SOBIE JEDEN Z DRUGIM WYMAZY Z JAMY NOSOWO-Wszystkie wasze lipne statystyki opieraja sie na testach. TESTY, KTORYMI WAS STRASZA WYKRYWAJA WASKI KAWAŁEK KODU GENETYCZNEGO, KTORY JEST W WIELU, WIELU PATOGENACH, BAKTERIACH, GRZYBACH, EGZOSOMACH! SAM JEGO TWORCA NOBLISTA POWIEDZIAŁ, ZE ON NIE SŁUZY DO WYKRYWANIA KORONAWIRUSA!!! ZROB SOBIE JEDEN Z DRUGIM WYMAZY Z JAMY NOSOWO-GARDLOWEJ! POLOWIE POLAKOW WYJDA GRONKOWCE, PACIORKOWCE, PNEUMOKOKI, TO NASZA FLORA BAKTERYJNA! I CO??? CHORUJECIE? JESTESCIE BEZOBJAWOWYMI NOSICIELAMI? CO TO ZA NOWOMOWA MEDYCZNA? Ale to jeszcze nic, test wskazal pozytywny odczyt nawet dla owocu papaja i kozy - google -> "koronawirus u kozy" !!! Producent tych testow ma zapisane w specyfikacji testu, ze wykrycie tego konkretnego RNA nie oznacza zakazenia wirusem z Chin! Jest to oficjalny dokument na stronie CDC. Dodatkowo mamy marchewke w postaci doplat dla szpitali za koronapacjentow i instrukcje z ministerstw zdrowia jak "klasyfikowac" zgony plus zakaz informowania opinii publicznej o sytuacji w sluzbie zdrowia pod kara zwolnienia i ostracyzm srodowiska dla narracji odmiennych od tej oficjalnie klepnietej. A na calym swiecie naukowcy, profesorowie, lekarze zwracaja uwage, ze pandemia to czysty pic dla masowej ciemnoty

lelo1949
Są żle zarządzane ,za dużo angażują się w politykę ,zamiast w sprawy bieżące a mieszkańcy na tym tracą
wonsz
Ok, podały samorządy, o ile zmniejszą się wpływy, wierzę. A czemu nie podały, o ile zmniejszą się wydatki? O ile spadło zużycie prądu i paliwa przez pojazdy komunikacji miejskiej, która kursowała rzadziej? Ile zaoszczędziły szkoły na prądzie, wodzie, materiałach edukacyjnych, gdy uczniowie siedzieli w domu? Ile Ok, podały samorządy, o ile zmniejszą się wpływy, wierzę. A czemu nie podały, o ile zmniejszą się wydatki? O ile spadło zużycie prądu i paliwa przez pojazdy komunikacji miejskiej, która kursowała rzadziej? Ile zaoszczędziły szkoły na prądzie, wodzie, materiałach edukacyjnych, gdy uczniowie siedzieli w domu? Ile imprez kulturalnych czy plenerowych, które trzeba byłoby dotować, się nie odbyło? Od władzy każdego szczebla oczekujmy, że będzie nas rzetelnie informować o obu stronach medalu i gospodarnie zarządzać tym, co ma - a nie jęczeć wiecznie, jak górnicy i nauczyciele.

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki