Koronawirus pojawił się na Kamczatce

Władze Kamczatki potwierdziły pierwsze dwa przypadki zakażenia nowym koronawirusem w regionie. Nie podały informacji o stanie ich zdrowia.

(fot. Smelov / Shutterstock)

Dwaj zakażeni obywatele dawno nie wyjeżdżali z Kamczatki i zostali umieszczeni w izolatkach, informują władze regionalne. Nie podają informacji o stanie ich zdrowia.

W Rosji, według stanu na 4 kwietnia, odnotowano 4731 przypadków zakażenia koronawirusem i 333 przypadki wyleczenia. Koronawirus najbardziej rozprzestrzenił się w Moskwie -3357 przypadków. Dotychczas zmarło 45 obywateli Rosji.

Większość spośród Rosjan zakażonych koronawirusem zainfekowała się w kraju kontaktując się z tymi, którzy zachorowali za granicą - powiedziała w sobotę wicepremier Tatiana Golikowa. Urząd Rospotriebnadzor podał, że zakażonych jest 235 dzieci.

Na briefingu dla prasy w sobotę Golikowa wymieniła regiony Rosji z największą liczbą zakażeń; z danych tych wynika, że w czołówce są dwie największe metropolie Rosji - Moskwa i Petersburg oraz obwody wokół tych miast (moskiewski i leningradzki).

Jak wyjaśniła Golikowa, rozprzestrzenianie się infekcji jest kalkulowane na podstawie wskaźnika, jakim jest liczba zakażonych na 100 tysięcy mieszkańców. Pod tym względem na pierwszym miejscu jest Moskwa, następnie - republika Komi, republika Buriacji i Petersburg. Kolejne miejsca zajmują: obwód moskiewski, republika Kałmucji, obwód leningradzki, jamalsko-nieniecki okręg autonomiczny i obwód penzeński.

wr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil