Koronawirus już w Niemczech. Potwierdzono pierwszy przypadek

W Niemczech potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia nowym koronawirusem. "Zaraził się nim mężczyzna z powiatu Starnberg w Bawarii" - poinformował w poniedziałek późnym wieczorem rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia.

(fot. Wolfgang Rattay / Reuters)

Jak poinformował bawarski Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (LGL), stan kliniczny pacjenta jest dobry. "Został on odizolowany i cały czas monitorowany jest jego stan zdrowia" - zapewnił LGL.

Według LGL osoby, które miały bliski kontakt z pacjentem, zostały szczegółowo poinformowane o możliwych symptomach choroby, drogach zakażenia i działaniach profilaktycznych.

Bawarskie ministerstwo zdrowia i LGL zapowiedziały na wtorek przed południem konferencję prasową, podczas której mają podać więcej informacji. Rzecznik ministerstwa podkreślił, że obecnie - w ocenie służb medycznych i sanitarnych - ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa w Bawarii jest niewielkie.

Niemcy są drugim, po Francji, krajem Europy, w którym pojawił się nowy koronawirus.

Do 106 wzrosła w Chinach liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa, a zarażonych nim jest już ponad 4 tysiące osób - poinformowały we wtorek rano czasu lokalnego chińskie media.By powstrzymać rozwój epidemii, chińskie władze praktycznie zamknęły liczący 11 mln mieszkańców Wuhan, uniemożliwiając wyjazd z miasta.

Nowy koronawirus jest już w Tajlandii, na Tajwanie, w Japonii, Korei Południowej, USA, Wietnamie, Singapurze, Malezji, Nepalu, Australii, Kanadzie, a w Europie - we Francji i Niemczech. Jak dotąd nie ma doniesień o zgonach poza Chinami kontynentalnymi.

Kliknij, aby przejść do mapy zachorowań aktualizowanej w czasie rzeczywistym
Kliknij, aby przejść do mapy zachorowań aktualizowanej w czasie rzeczywistym (Uniwersytet w Baltimore)

sp/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 prs

Postawic plot na granicy, jak na dzikie swinie, dziki znaczy, moze nie przelezie..

! Odpowiedz
1 19 po_co

Pieprzona cenzura na tym pro niemieckim portalu blokuje moje wypowiedzi więc napisze to po raz drugi. Skoro Niemcy obawiają się świń i budują z tego powodu płoty to ja obawiam się o życie Polaków i oczekuje płotu na granicy z tym krajem.

! Odpowiedz
15 2 ballzhamon

Zgadzam się, trzeba chronić cywilizację przed polską zarazą

! Odpowiedz
6 17 eagleeye

Za chwile Niemcy tak jak z ASF powiedzą ze przyszło to z RP bo wszak oni sa poprawni ekologicznie i politycznie a co za tym idzie nie można nic im zarzucić

! Odpowiedz
35 12 awenturyn1

Posłuchajcie dr. Jaśkowskiego, ile czasu trzeba żeby badaniami dojść,że mamy do czynienia z nowym wirusem. Miesiące!! Taka sama ściema jak z SARS. Czeka nas albo masowe szczepienia (depopulacja ) albo znów nam wytłuką jakieś zwierzęta.

! Odpowiedz
23 35 po_co

Mam nadzieję, że sobie żartujesz. Uwielbiam jak ktoś stawia znak zapytania w miejscach gdzie nikt się go nie spodziewa ale dr Jaśkowski kłóci się z faktami nie podając kontrargumentów. Wszystko można negować ale trzeba uzasadnić swoją tezę przynajmniej próbą wykonania jakiś badań, tymczasem omawiany człowiek twierdzi, że jest tak jak mówi bo on tak uważa.

Ostatnio w domu dopadła nas ospa, 3 moich dzieci zachorowała czwarte dziecko miało wykształcone przeciwciała przez wcześniejsze szczepieni. Pan doktor twierdzi, że szczepienia nic nie dają - otóż mam modelowy przykład, że jest wręcz odwrotnie.

Szczepionka na tyfus uratowała tysiące, jak nie miliony osób. Po jej wynalezieniu i zastosowaniu przez Rudolfa Weigla obie armie okupacyjne stosowały ją masowo do szczepienia swoich żołnierzy - nie był to czas wielkich korporacji medycznych, a okres wojny i totalnego wycieńczenia kiedy ludzie umierali z głodu, nikt nie przejmował się wydawaniem pieniędzy na głupoty które mogły stanowić kaprys, liczył się okruch chleba i nadzieja dożycia końca tego terroru.

Mam ogromny szacunek do ludzi którzy są w stanie publicznie wyrażać swoje opinie ale wybacz pan Jaśkowski zamyka oczy na fakty i pomija niewygodne dla siebie kwestie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 2 eresan

Które szczepienia spowodowały depopulację? bo z tego co wiem od kiedy szczepienia się stosuje populacja globalna wzrosła z niecałego miliarda do ok siedmiu...

Nowy wirus - porządny mikroskop i 2 dni pracy.

I na koniec - czy na SARS jest szczepionka?

Pan jesteś bencfał, a pan Jaśkowski nie powinien używać tytułu doktora.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
29 14 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil