REKLAMA

Koronawirus jest już wszędzie. Dotarł na Kiribati, ostatnie miejsce wolne od pandemii

2022-01-28 15:18
publikacja
2022-01-28 15:18
Koronawirus jest już wszędzie. Dotarł na Kiribati, ostatnie miejsce wolne od pandemii
Koronawirus jest już wszędzie. Dotarł na Kiribati, ostatnie miejsce wolne od pandemii
fot. Kyung Muk Lim / / Shutterstock

Kiribati, archipelag położony na środku Oceanu Spokojnego, mierzy się z falą zakażeń koronawirusem. Odizolowane od świata państwo było dotychczas wolne od pandemii, ale sytuacja się zmieniła, gdy otworzyło w styczniu swoje granice. W piątek u 181 mieszkańców zdiagnozowano Covid-19.

Koronawirusa przywieźli na archipelag jego obywatele, wyznawcy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (mormoni), wracający wyczarterowanym samolotem z pobliskiego Fidżi. Ponad połowa z 54 pasażerów była zakażona; wszystkich umieszczono na kwarantannach. Jak doniósł australijski kanał 7news, nie zatrzymało to wirusa, który w szybkim tempie rozprzestrzenił się na Kiribati.

Położony na Pacyfiku archipelag był jednym z ostatnich miejsc na świecie wolnym od pandemii - dzięki geograficznemu położeniu i ścisłym kontrolom granic. Nie uchroniło go to jednak przed wysoce zaraźliwym wariantem Omikron.

Według danych Our World in Data tylko 33 proc. z 113 tys. mieszkańców Kiribati jest zaszczepionych. 59 proc. populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę. W reakcji na narastającą falę infekcji, władze kraju ogłosiły godzinę policyjną oraz nałożyły obostrzenia.

Prezydent Taneti Maamau wezwał w mediach społecznościowych do szczepienia się przeciwko Covid-19. (PAP)

skib/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Ile kosztuje kredyt na 10 tys. zł?

Komentarze (6)

dodaj komentarz
bha
Cóż... Covid 19 sam od 2 lat się nie rozprzestrzenia, po świecie się , sam nie mutuje nowymi odmianami i sam nie zakaża zdrowych. Robiom to krótkowzroczni, nieprzestrzegający zasad DDM, ignorancji, nieodpowiedzialni bezmyślni, znieczuleni na Maxa itd. świadomie udający jarząbka ludzie. Niestety.
oklahoma_kid
ludzie ludzią to robiom
anszej_juda
czyli nie ma "nadzieji" i pełen "bulu" kładę się i zamykam wieko trumny za sobą...
3456
teraz kolej na księżyc , wszechświat .
darius19
ciezko bedzie - miejsce zamkniete i ciasno
anszej_juda
ciasno to jest w twojej pustej głowie

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki