Koronawirus dotarł do Europy. Zarażeni we Francji

Francuska minister zdrowia Francji Agnes Buzyn poinformowała w piątek, że we Francji pojawiły się dwa potwierdzone przypadki zakażenia wirusem z Wuhan. Jak pisze AFP, to pierwsze osoby w Europie, u których stwierdzono ten koronawirus.

(Reuters)

Buzyn powiedziała, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano u pochodzącego z Chin 48-letniego mieszkańca Bordeaux, który niedawno ze względów zawodowych był w Wuhan i w środę wrócił do Francji.

Drugi pacjent również podróżował do Chin, ale minister nie podała na jego temat żadnych dodatkowych informacji poza tym, że jest on leczony w izolacji w paryskim szpitalu.

Minister dodała, że prawdopodobnie zdiagnozowane zostaną we Francji kolejne przypadki zakażenia wirusem z Wuhan.

Buzyn uważa, że jednym z powodów, dla których właśnie we Francji zdiagnozowano pierwsze potwierdzone przypadki zakażenia jest fakt, iż francuscy lekarze stworzyli test, który pozwala na bardzo szybkie rozpoznanie wirusa.

Kilka godzin wcześniej Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) poinformowało, że w USA pojawił się drugi potwierdzony przypadek zarażenia wirusem z Wuhan; 63 osoby w 22 stanach poddane są badaniom, które mają ustalić, czy również one są zarażone koronawirusem.

AP podaje, że na informację o rozprzestrzenianiu się przypadków zakażenia zaczęły spadać notowania na nowojorskiej giełdzie, a najszybciej traciły na wartości firmy medyczne i farmaceutyczne oraz ubezpieczeniowe. Gigant farmaceutyczny Bristol-Myers Squibb notował najwyższe spadki i stracił 4,2 proc. Spadał też kurs linii lotniczych i firm turystycznych.

Do 55 wzrosła w Chinach liczba ofiar śmiertelnych koronowirusa, zakażonych wirusem jest już ponad 1780 osób-poinformowało chińskie ministerstwo zdrowia w niedzielę.

Podczas gdy większość przypadków zakażeń, wykrytych najpierw w mieście Wuhan, i wszystkie zgony miały miejsce w Chinach, nowy koronawirus pojawił się również w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie i Stanach Zjednoczonych, a teraz również we Francji. Jest wysoce prawdopodobne, że w Wielkiej Brytanii są również przypadki zakażonych.

Według informacji, do jakich dotarła AFP, stan 177 zakażonych osób jest oceniany jako ciężki. W Chinach udało się dotąd wyleczyć 34 osoby, które już opuściły szpital.

Władze prowincji Hubei i Guangdong ze stolicą w Kantonie ogłosiły w czwartek pierwszy, najwyższy stopień zagrożenia zdrowia publicznego z powodu nowego wirusa. Do walki z epidemią włączono wojsko i policję.

Mapa obrazująca zachorowania. Kliknij, by zobaczyć wersje online
Mapa obrazująca zachorowania. Kliknij, by zobaczyć wersje online (fot. John Hopkins / Uniwersytet w Baltimore)
Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
17 18 xiven

w Wuhan budują szpital na tysiąc łóżek, gdy zaczynali kilka dni temu było 400 zakażonych, dziś jest 1300, przy obecnym tempie wykładniczego wzrostu gdy skończą 3 lutego to będzie już 5 000 zakażonych

dla porównania SARS w rok od pojawienia się zakaził 8096 osób, zmarło 774

zanosi się na to że ten wirus pobije wynik SARS w 2 miesiące

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
13 16 xxpp

Nie rozumiem dlaczego chiny nie są objęte kordonem sanitarnym z zakazem lotów i podrózowania.

! Odpowiedz
2 9 pkc odpowiada xxpp

dlaczego Trump nie zbombardowal napalmem? ew nuklearnie gdyby jakis zołty zarazek podrygiwał

! Odpowiedz
26 9 ajwaj

Nie jest tak zle
Na setki tysiecy tylko 0,001% umarlo..
Dziala medycyna ludowa, szalwia, czosnek itd. + spirytus wewn. albo zewn. (tylko dziala na wirusy)
Tysiace przypadków wyleczonych, albo nie zalapali

! Odpowiedz
1 6 rubikk

ale 3% zarażonych już nie żyje

! Odpowiedz
26 5 ajwaj odpowiada rubikk

Nikt nie chce zyc 10000000000 lat i nie bedzie,

czas na likwidacje laboratoriuw CIA w UKR, Gruzji, u wasalów PISy CIA,
bedzie OK

! Odpowiedz
2 2 xxpp

Umiera około 30%.

! Odpowiedz
0 3 oklahoma_kid odpowiada xxpp

czyli 70% przeżywa, mało?

! Odpowiedz
1 4 pkc odpowiada xxpp

umieranie to właściwość organizmów żywych, nie gorączkuj się tak więc bo zejdziesz na zawał, udar czy co tam masz.

! Odpowiedz
2 2 silvio_gesell odpowiada xxpp

Nie, umiera 5% z objawami, a na podstawie szybkiego rozprzestrzeniania się epidemii, 20% dziennie, szacuje się, że bezobjawowo zarażonych jest 95%. Co oznacza, że całkowita śmiertelność dla wszystkich nosicieli wynosi ok. 0,25%. Hiszpanka miała 3-6% śmiertelności.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne