Koronawirus dotarł do Europy. Zarażeni we Francji

Francuska minister zdrowia Francji Agnes Buzyn poinformowała w piątek, że we Francji pojawiły się dwa potwierdzone przypadki zakażenia wirusem z Wuhan. Jak pisze AFP, to pierwsze osoby w Europie, u których stwierdzono ten koronawirus.

(Reuters)

Buzyn powiedziała, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem zdiagnozowano u pochodzącego z Chin 48-letniego mieszkańca Bordeaux, który niedawno ze względów zawodowych był w Wuhan i w środę wrócił do Francji.

Drugi pacjent również podróżował do Chin, ale minister nie podała na jego temat żadnych dodatkowych informacji poza tym, że jest on leczony w izolacji w paryskim szpitalu.

Minister dodała, że prawdopodobnie zdiagnozowane zostaną we Francji kolejne przypadki zakażenia wirusem z Wuhan.

Buzyn uważa, że jednym z powodów, dla których właśnie we Francji zdiagnozowano pierwsze potwierdzone przypadki zakażenia jest fakt, iż francuscy lekarze stworzyli test, który pozwala na bardzo szybkie rozpoznanie wirusa.

Kilka godzin wcześniej Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) poinformowało, że w USA pojawił się drugi potwierdzony przypadek zarażenia wirusem z Wuhan; 63 osoby w 22 stanach poddane są badaniom, które mają ustalić, czy również one są zarażone koronawirusem.

AP podaje, że na informację o rozprzestrzenianiu się przypadków zakażenia zaczęły spadać notowania na nowojorskiej giełdzie, a najszybciej traciły na wartości firmy medyczne i farmaceutyczne oraz ubezpieczeniowe. Gigant farmaceutyczny Bristol-Myers Squibb notował najwyższe spadki i stracił 4,2 proc. Spadał też kurs linii lotniczych i firm turystycznych.

Do 55 wzrosła w Chinach liczba ofiar śmiertelnych koronowirusa, zakażonych wirusem jest już ponad 1780 osób-poinformowało chińskie ministerstwo zdrowia w niedzielę.

Podczas gdy większość przypadków zakażeń, wykrytych najpierw w mieście Wuhan, i wszystkie zgony miały miejsce w Chinach, nowy koronawirus pojawił się również w Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Japonii, Korei Południowej, Tajwanie i Stanach Zjednoczonych, a teraz również we Francji. Jest wysoce prawdopodobne, że w Wielkiej Brytanii są również przypadki zakażonych.

Według informacji, do jakich dotarła AFP, stan 177 zakażonych osób jest oceniany jako ciężki. W Chinach udało się dotąd wyleczyć 34 osoby, które już opuściły szpital.

Władze prowincji Hubei i Guangdong ze stolicą w Kantonie ogłosiły w czwartek pierwszy, najwyższy stopień zagrożenia zdrowia publicznego z powodu nowego wirusa. Do walki z epidemią włączono wojsko i policję.

Mapa obrazująca zachorowania. Kliknij, by zobaczyć wersje online
Mapa obrazująca zachorowania. Kliknij, by zobaczyć wersje online (fot. John Hopkins / Uniwersytet w Baltimore)
Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 silvio_gesell

Koronawirus dotrze do większości państw na świecie. Żadna rewelacja - jeśli populacja zarażonych rośnie 20% dziennie to żadne kontrole państwowe nic nie zmienią. Dobrze, że śmiertelność stosunkowo niska, tylko 0,25%. 95% przechodzi infekcję bezobjawowo, a gdy wystąpią objawy śmiertelność jest 5%.

! Odpowiedz
0 1 xiven

skąd niby wziąłeś że 95% przechodzi infekcje bezobjawowo...

! Odpowiedz
0 0 silvio_gesell odpowiada xiven

To jest trudne pytanie, ale naukowcy tak zakładają, i módlmy się by mieli rację.

! Odpowiedz
0 2 trybuch

Pandemia była dawno wiec może to już czas na nowa.

! Odpowiedz
9 12 ania_199

pojęcie higieny w społeczeństwie nie istnieje, w razie alarmów też nie zaistnieje, nie można od nikogo wymagać takich podstaw jak mycie rąk czy nie wkładanie dziecka do wózka sklepowego, bo spojrzy na ciebie jakbyś mu kazał różniczkować i nie przystąpi do wykonania tak trudnego zadania, w takim miejscu jak samoobsługowy sklep lepiej się nie oglądać dookoła siebie, bo okazuje się że ludzie grzebią sobie gdzie tylko bozia dała, kaszlą i smarczą, bieda umysłowa już zakaziła masy, reszta to tylko wypadkowa

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 13 hfjdj

Grzebać i kasłać czy inne takie to jeszcze. Ale zawsze się zastanawiam i nie mogę się przemóc bo jednak boje si≥ę że sprawie ból tej osobie. Zapytać się "No i teraz ktoś ma tę bułkę którą pani dotknęła wziąc sobie do domu i zjeść?" Po prostu tego nie rozumiem czy ten ktoś rzeczywiście taki głupi? Kiedyś będę miał zły humor to pójde do tej biedronki i każdemu będę dawał zjebkę za dotykanie bułek. Ale to oczywiście jeden z wielu problemów. Dalek nie trzeba szukać, wystarczy iść, stanąć w kolejce do kasy i już z tyłu napieprza cie koszykiem i szturcha na dodatek stoi tak blisko... No musi się tak pchać? Albo te schody ruchome. Stanie na środku nie na boku i stoi i się patrzy przed siebie. Trzeba przeprosić żeby się przesunął na bok. I jeszcze jakby taki zdziwiony że ktoś tu idzie, najpierw zmierzy wzrokiem a potem dopiero się przesunie tak jakby te schody były jego i się musiał zastanowić czy przepuścić czy nie. O tym że idą 2 pi*dy z wózkami w tempie ślimaczym po chodniku jedna obok druga to nie wspomne. Po prostu ludzie to bydło.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 pkc

kichac powinno sie w zgiety lokieć w rekaw a nie sprajem po ludziach ...

! Odpowiedz
0 8 pkc odpowiada hfjdj

wiesz nigdzie tego nie uczą, lumpenproletariatu latorośl uczona jest jak nakładać gumę na banana, zamiast gumą po d,,, czy łapach.
a dorosły lumpenproletariat ma zajęcie śledzenie historii celebrytów w TV

! Odpowiedz
3 0 fakpejsy

Strachy na lachy.

! Odpowiedz
3 18 open_mind

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej, którzy przebywali w Wuhan opuścili chińskie miasto i wracają do Polski - informuje Polsat News. No niestety ja bym ich skierował gdzieś na bezludne oszary np. Syberi w celu kwarantanny.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne