Emilewicz: Rząd nie planuje zamykania przedsiębiorstw produkcyjnych

Zaprzeczam pojawiającym się spekulacjom. Rząd nie planuje zamykania przedsiębiorstw produkcyjnych - napisała w sobotę na Twitterze minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak dodała, należy działać odpowiedzialnie i przezornie.

Emilewicz zaakcentowała we wpisie, że "dziś wprawdzie nie możemy przewidzieć długości i skali kryzysu związanego z COVID-19", ale "musimy działać odpowiedzialnie i przezornie".

"Dlatego pracujemy w Ministerstwie Rozwoju nad różnymi scenariuszami zarządzania kryzysem; zarówno zakładającymi dalej idące obostrzenia, jak i luzowanie reżimów" - wyjaśniła.

Minister rozwoju zaznaczyła, że przede wszystkim identyfikowane są "kluczowe łańcuchy dostaw, które muszą funkcjonować w każdej sytuacji". "Robimy to wspólnie z przedsiębiorcami" - podkreśliła Emilewicz.

Autor: Grzegorz Janikowski

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 16 znawca_wszystkiego

Rząd nie planuje strzelania do ludzi na ulicach i palenia ich w krematoriach.

! Odpowiedz
1 19 marcinesku

Pracuje w fabryce z niemieckim kapitałem, która zatrudnia kilkaset osób i jeszcze nikogo na szczęście nie zwolnili, produkujemy żywność i mamy nadzieję że nie stracimy miejsc pracy. Widzę co się dzieje w gospodarce i wiem że przetrwają tylko takie wielkie bogate firmy. Nie obchodzi mnie że to nie Polska marka, może być i z San Escobar czy z Marsa, chcę dalej pracować by moja rodzina nie była głodna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 10 search

Najwazniejsze ze tzad placi 500 + i w kwarantanie meliny sa otwarte gdzie mozna kupic co trzeba na przycie

! Odpowiedz
8 33 markust71

Skoro Rząd informuje, że nie planuje zamykania przedsiębiorstw produkcyjnych, to można się spodziewać, że z rana będą już gotowe rozporządzenia o zamykaniu zakładów produkcyjnych. Ja bym sugerował zacząć się do tego przygotowywać. Naturalnie trudno się doszukać konstytucyjnie dopuszczalnych takich rozwiązań, ale czy obecna ekipa rządząca przejmuje się konstytucyjnymi uprawnieniami obywateli? raczej nie za bardzo...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
17 7 428ustka

to jest w wiekszosci niemiecki kapital i wlasciciele i jak angela powie to beda zamykali swoje fabryki w polsce

! Odpowiedz
5 4 czerwony_wiewior

W większości to wyborcy PiS są niedorozwinięci umysłowo

! Odpowiedz
1 1 killgore odpowiada czerwony_wiewior

Tak gdzieś w 100% większości...

! Odpowiedz
0 4 sammler

https://www.youtube.com/watch?v=GLxqVsmORiw

! Odpowiedz
4 9 degrengolada

ta mentalność pochodząca z komuny, żyjąca w socjaliźmie a marząca o libertyniźmie. Jak w tej opowieści o ośle na którym jechał ojciec z dzieckiem - zawsze źle.

! Odpowiedz
4 40 jkl777

Ten nieRZAD generalnie nie planuje.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne