Paryż zamyka słynne bulwary

Władze Paryża zamknęły w piątek o godz. 15 bulwary nad Sekwaną i Pola Marsowe wokół wieży Eiffla oraz trawniki przy kompleksie Les Invalides, by ograniczyć rozwój epidemii koronawirusa. Zakaz będzie obowiązywał przez weekend - poinformowała paryska prefektura.

(fot. GONZALO FUENTES / Reuters)

Na oznaczonych terenach nie będzie wolno się zbierać, ani przez nie przechodzić - ogłosiła prefektura, która uznała, że mimo nakazu pozostawania w domach zbyt wiele osób przebywa w popularnych parkach i ogrodach Paryża.

W czwartek wieczorem francuska agencja zdrowia publicznego poinformowała, że w ciągu poprzedniej doby liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa wzrosła o 108 - do 372. Liczba zakażonych we Francji zwiększyła się o 41 proc. i wynosi 10995; dzień wcześniej były to 9134 osoby.

Dyrektor generalny w resorcie zdrowia i solidarności Jerome Salomon powiedział, że stan 1122 chorych jest bardzo ciężki i wymagają oni podtrzymywania funkcji życiowych.

We wtorek w południe wszedł w życie we Francji nakaz pozostawania w domu, który będzie obowiązywał przez co najmniej dwa tygodnie. (PAP)

fit/ ap/

arch.

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.