Koreę Południową dobrowolnie opuściło 34 tys. nielegalnych migrantów

Od października 2018 r. w ramach programu umożliwiającego nielegalnym migrantom opuszczenie Korei Płd. bez żadnej kary z kraju wyjechało 34 tys. osób, głównie z Tajlandii, Chin, Kazachstanu, Rosji i Wietnamu - podał w czwartek resort sprawiedliwości w Seulu.

Do końca marca potrwa specjalny sześciomiesięczny program, zezwalający osobom nielegalnie przebywającym na terytorium Korei Płd. na wyjazd z kraju bez ponoszenia kary, niezależnie od długości pobytu.

Ogłoszona przez ministerstwo liczba wyjazdów dotyczy pierwszych pięciu miesięcy funkcjonowania programu.

W kwietniu, po zakończeniu programu, resort sprawiedliwości i pięć innych agencji rządowych, w tym policja i ministerstwo pracy, rozpocznie dużą operację przeciwko nielegalnym migrantom - przekazało ministerstwo.

Osoby przebywające w Korei Płd. bez odpowiednich zezwoleń, które zostaną w ramach tej operacji zatrzymane, będą deportowane z kraju i otrzymają zakaz ponownego wjazdu nawet na 10 lat - podano.

Według oficjalnych danych rządowych we wrześniu 2018 roku bez ważnych wiz w Korei Płd. przebywało ponad 330 tys. obcokrajowców - prawie o 100 tys. więcej niż w lipcu roku 2017. W ciągu ostatnich pięciu lat cudzoziemcy popełniali w tym kraju średnio prawie 44 tys. przestępstw rocznie.

Andrzej Borowiak

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil